18. listopadu 2017 • 04:58

Konečně pořádný stadion v Bratislavě. Roste neuvěřitelně, jásají Slováci

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovensko má jeden velký fotbalový handicap - ve svém hlavním městě nemá stadion pro velké mezinárodní zápasy. To už by se mělo brzy změnit. Na Tehelném poli roste nová aréna pro 22 500 diváků. Vlnu nadšení vyvolaly ve slovenských médiích poslední snímky ze staveniště, které ukazují, jak už se kolem hřiště jasně rýsují tribuny.Je to neuvěřitelně dlouhá sága. První myšlenky o tom, že na Tehelném poli vyroste nový stadion, se datují už do roku 2006. Příští rok je v plánu konečně happy end. „Stavbaři nasadili neuvěřitelné tempo,“ hlásí facebookový profil stadionu a jeho slova opakují slovenské zpravodajské servery.

Dlouho přitom nebyl důvod k takovému optimismu. Projekt odsunovala neochota státu finančně podpořit stavbu podpořená globální ekonomickou krizí.

Zlom nastal až v roce 2015. „Došla nám trpělivost a už se nemíníme dívat na to, že se o stadionu stále mluví a nic se neděje,“ řekl tehdy premiér Robert Fico.

Věci se daly do pohybu, stavět se pak začalo loni v září. Finanční podporu poskytla Evropská komise i slovenská vláda. Investor, kterým je je akciová společnost NŠF, má rovněž získat opci, jež mu umožní odprodat stadion po dokončení výstavby státu za cenu do 48 milionů eur. Tato cena odpovídá rozdílu mezi skutečnými investičními náklady ve výši 75 milionů eur a výší přímého grantu.

Bratislava v současnosti nemá moderní fotbalovou arénu. Slovan hraje domácí zápasy na technicky zastaralém stadionu Pasienky, na kterém trpí žalostně nízkou návštěvností.

Stavba nového stadionu na Tehelném poli
Stavba nového stadionu na Tehelném poli

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze