Real padl na Mallorce. Barcelona je před Slavií ve formě a vede La ligu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony se na středeční duel se Slavií Praha v Lize mistrů naladili výhrou 3:0 na hřišti Eibaru. Páté soutěžní vítězství za sebou zajistili katalánskému velkoklubu v 9. kole španělské ligy hvězdní útočníci Antoine Griezmann, Lionel Messi a Luis Suárez. Barcelona se posunula do čela tabulky, protože dosud vedoucí Real Madrid utrpěl první ligovou porážku v sezoně, když podlehl 0:1 Mallorce.

Barcelona vykročila za ziskem tří bodů ve 13. minutě, kdy si za obranu zaběhl Griezmann a únik přesně zakončil. Po necelé hodině hry přidal další gól obhájců titulu po kombinaci ve vápně Messi, který v desátém zápase proti Eibaru vylepšil svoji bilanci o 16. branku. Suárez po přihrávce argentinského útočníka uzavřel skóre v 66. minutě.

Barcelona odehrála utkání v sestavě Ter Stegen - Roberto (46. Semedo), Umtiti, Lenglet, Alba - De Jong (79. Rakitič), Busquets, Arthur (71. Vidal) - Messi, Suárez, Griezmann.

Mallorca se proti favorizovanému soupeři prosadila v sedmé minutě a vedení už udržela. První trefu v sezoně si připsal obstřelem na zadní tyč útočník Lago Junior. Real si mnoho velkých příležitostí nevypracoval, zápas navíc dohrával bez vyloučeného obránce Álvara Odriozoly.

„Bílý balet“ podlehl Mallorce po více než deseti letech a na vedoucí Barcelonu ztrácí jeden bod. Mallorca vyhrála podruhé za sebou a je čtrnáctá.

Atlético Madrid neudrželo vedení v domácím zápase s Valencií a po remíze 1:1 čeká v lize tři utkání na vítězství. Celek z hlavního města vyslal během první půle 11 střel na branku a ve 36. minutě otevřel skóre po proměněné penaltě Diega Costy.

Deset minut před koncem se ale zranil Joao Felix, a protože trenér Atlética Diego Simeone už třikrát střídal, dohrávali jeho svěřenci v deseti. Přesilovku využil v 82. minutě kapitán Valencie Dani Parejo. V závěru se síly vyrovnaly po vyloučení I Kang-ina, skóre už se ale nezměnilo.