La Liga | Atlético deklasovalo Eibar, Real jen remizoval. Sevilla blízko LM | iSport.cz

Autor: ČTK, apr
0
SESTŘIH: Sparta - Baník 3:1. Rozhodla komická hrubka, Dočkal byl u všech gólů
Olomouc - Slavia: Provodovi se podlomilo koleno a musí střídat, v slzách odešel do kabiny

Fotbalisté Atlética Madrid porazili doma 5:0 poslední Eibar a upevnili si ve 33. kole vedení ve španělské lize. Druhý Real totiž uhrál pouze bezbrankovou remízu na hřišti Getafe a na městského rivala teď ztrácí tři body. Čtvrtá Sevilla vyhrála 2:1 v San Sebastianu a výrazně se přiblížila účasti v příštím ročníku Ligy mistrů. Český brankář Tomáš Vaclík strávil utkání na lavičce vítězného celku.

Atlético rozhodlo o jasném vítězství na přelomu obou poločasů, kdy od 42. do 53. minuty nastřílelo čtyři góly. Dvakrát se trefili Marcos Llorente a Ángel Correa, který přidal i gólovou asistenci.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zabrali za tři body po dvou utkáních a navýšili náskok na Real, který se gólově neprosadil v malém madridském derby proti Getafe.

„Bílý balet“ porazil Getafe ve 13 z posledních 14 vzájemných utkání, tentokrát ale proti oblíbenému soupeři nenavázal na čtyřzápasovou vítěznou sérii v La Lize. Getafe nevyhrálo pošesté v řadě a drží se čtyři body nad sestupovým pásmem.

V souboji dosavadních sousedů v tabulce poslal Real Sociedad do vedení v páté minutě Carlos Fernández, Sevilla ale výsledek během tří minut otočila. Ve 22. minutě vyrovnal Fernando a následně využil šťastný odraz míče od tyče k pohodlné gólové dorážce Júsuf En-Nesjrí.

Marocký útočník potvrdil, že se mu proti baskickému týmu daří, v kariéře mu dal šestou branku. Sevilla má na čtvrtém místě náskok 15 bodů na nově pátý Villarreal, který deklasoval 5:1 Levante.

Betis Sevilla - Valencie 2:2
Branky: 12. Fekir, 42. Canales - 22. Guedes, 61. Soler z pen.

Cádiz - Vigo 0:0

Getafe - Real Madrid 0:0

Levante - Villarreal 1:5
Branky: 21. Malsa - 63. a 75. Chukwueze, 9. vlastní Postigo, 13. Moreno 72. vlastní Vezo)

1. Atlético 35 23 8 4 61:22 77
2. Barcelona 35 23 6 6 80:33 75
3. Real 35 22 9 4 60:26 75
4. Sevilla 35 22 5 8 51:29 71
5. Real Sociedad 35 15 11 9 53:35 56
6. Villarreal 35 13 13 9 53:42 52
7. Real Betis 34 14 9 11 43:46 51
8. Celta Vigo 35 12 11 12 50:53 47