Fotbalové karate z Belgie. Jako od Van Damma! | iSport.cz
18. května 2011 • 15:57

Fotbalové karate z Belgie. Jako od Van Damma!

Autor: spo
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO – Kopanec do hlavy, rychle na nosítka, hurá do nemocnice. Výsledek? Pár zubů pryč, otřes mozku, zlomený nos a několik dalších fraktur v obličeji. Že by hospodská rvačka? Nebo divoký průběh bojového sportu? Nejnovější film Jeana-Clauda van Damma? Kdepak, takový hororový scénář mělo utkání belgické nejvyšší fotbalové soutěže!Zákrok, který se směle zařadí na přední příčky hitparády těch nejbrutálnějších faulů sezony, má na svědomí obránce Chris Mavinga, kmenový hráč slavného Liverpoolu hostující v Racingu Genk.

Ve 26. minutě rozhodujícího duelu play off belgické ligy s Lutychem se francouzský zadák nevybíravě zapsal do zápasové statistiky, když prostě a jednoduše kopl do hlavy unikajícího marockého záložníka Mehdiho Carcelu.

Že musel brzy dvacetiletý Francouz za šílený úlet vidět červenou kartu? Dostat flastr minimálně na tři zápasy? Či alespoň získat nějakou roli v nejnovějším akčním trháku po boku belgického herce-bojovníka Van Damma?

Ale kdeže, za hrozivý kopanec obdržel Mavinga pouze žlutou kartu a po remíze 1:1 se mohl s Danielem Pudilem a dalšími spoluhráči radovat z třetího ligového titulu v historii klubu.

To chudák Carcela má jiné starosti. Ztracený boj o titul ho totiž zřejmě trápí o něco méně než nadcházející operace a rekonstrukce obličeje, kterou bude muset podstoupit...

Témata:  sport, fotbal, video, Genk, mavinga, lutych
 
Články odjinud


Články odjinud