Pavel Hartman
20. května 2022 • 11:03

Ancelotti: ten nejúspěšnější. Triky na hvězdy, boháče i spory s Abramovičem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Přestupová bomba?! Kuchta chce z Ruska, místo Slavie míří do Sparty
Máme talenty jako je Procházka, v Německu je s Oktagonem ještě spousta práce, říká Novotný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rošťácký úsměv, optimismus, nadhled, vyrovnanost, pokora, ale hlavně mistrovské tituly z pěti nejlepších evropských fotbalových lig, na což žádný trenér v historii nedosáhl. Navrch tři triumfy v Lize mistrů. A další může za týden přidat. Carlo Ancelotti, 62letý italský bonviván, vstoupil mezi nesmrtelné. Jak to dokázal? Selským rozumem, pílí a člověčenstvím.Vítězné doutníky si zapálil už tolikrát, že by mu měli jejich výrobci dát doživotní smlouvu. Jednadvacet velkých klubových trofejí na jednoho trenéra není fakt málo. Navíc s rekordním bonusem.

„Ten chlapík je dítě Štěstěny,“ řekli byste.

Omyl.

Don Carlo si štěstí, byť se to teď nezdá, musel vydřít. Ale neztrácel při tom humor a pozitivní mysl, kdežto jiní by se ve stejných situacích hroutili a hledali by spásu u psychoterapeuta.

Mundial: Historie dotáhla Real do finále, další kolaps Guardioly. Co quadruple Liverpoolu?
Video se připravuje ...

Na tenhle přístup k životu má patent od dětství. Pochází z chudé jihoitalské venkovské rodiny. S rodiči, prarodiči a sestrou bydlel v jednom domě. Otec byl tvrdě pracujícím farmářem. Každý den vstával ve čtyři ráno a dřel až do večera. Přesto byli od pracháčů i střední třídy na hony vzdálení, protože hospodařili na pronajatých polích a padesát procent z výdělku musel sedlák Ancelotti dávat majiteli.

„Měli jsme deset krav, mlíko a parmezán,“ glosuje to Carlo Ancelotti v knize Quiet Leadership. „Ale nikdy jsem neviděl otce naštvaného. Viděl jsem ho vždycky šťastného – nikdy nebyl nervózní, agresivní. Byla to šťastná doba. Když nic nemáte, ani nevíte, jak chudí jste.“

V patnácti opustil rodný dům a musel se rvát se životem. Absolvoval průpravu v církevní střední škole, jejíž součástí byly ranní a večerní modlitby v kostele. Mezitím výuka a trénink v akademii Parmy. Nikdo ho nevedl za ručičku, nikdo mu nefoukal bolístky, všechno bylo jen a jen na něm. Včetně praní.

„Měl jsem výhodu, že doma jsem se naučil hodně o disciplíně a o důležitosti pracovní morálky,“ vysvětluje Ancelotti v bestselleru.

Záhy z něj nabídneme ucelené úryvky, abychom se seznámili důkladněji s osobností, myšlením a chováním excelentního fotbalového manažera, ovšem ještě předtím si letmo projedeme jeho tři klíčové životní křižovatky.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S předplatným Premium Plus budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za  1 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud