Anglická vzpoura. Cole nepodal Capellovi ruku | iSport.cz
9. srpna 2010 • 12:16

Anglická vzpoura. Cole nepodal Capellovi ruku

Autor: pla
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Anglie se děsí. Jejím národním týmem otřásá vzpoura proti kouči Fabiu Capellovi. Nejdřív za podivných okolností ukončili reprezentační kariéru brankář Paul Robinson s bekem Wesem Brownem, teď italského trenéra veřejně ztrapnil Ashley Cole. Obránce Chelsea odmítnul Capellovi podat ruku po nedělním utkání o Community Shield.Italský kouč anglické reprezentace Fabio Capello už určitě zažil lepší období. Krátce po selhání Rooneyho a spol. na letošním mistrovství světa se ukazuje, že hráči Albionu jeho metody zrovna nemilují.

A že u nich nemá zas takový respekt, jak se zdálo.

Všechno začalo tím, že ke středečnímu přátelskému zápasu proti Maďarsku nominoval mezi jinými i brankáře Robinsona s obráncem Brownem, jenže oba místo díků zničehonic ukončili reprezentační kariéru.

Tady je důkaz toho, jak to klape v anglické reprezentaci: Ashley Cole kráčí dál a ruky Fabia Capella si vůbec nevšímá.Tady je důkaz toho, jak to klape v anglické reprezentaci: Ashley Cole kráčí dál a ruky Fabia Capella si vůbec nevšímá.Foto INT

Gólman Blackburnu považoval za příliš ponižující dělat anglickému mužstvu výhledově jen dvojku nebo trojku.

Bek Manchesteru United se zase vyjádřil, že už si na národní tým připadá příliš starý.

Ovšem Capello se měl dočkat i dalších facek. V neděli se vypravil na tribunu k zápasu mezi Chelsea a Manchesterem United o Community Shield.

A co nevidí? Na hřišti před ním hraje i manchesterský záložník Michael Carrick.

Přitom právě on se trenérovi před tím omluvil ze zápasu s Maďarskem kvůli zranění, jež ho mělo trápit ještě dva týdny.

Když pak duel skončil a hráči přímo pod Capellem mířili k převzetí poháru, kouč se neubránil a na Carricka se obořil.

„Myslel jsem, že jsi zraněný,“ řekl mu. Vzápětí udělal rukou gesto, kterým dal najevo: „Aspoň jsi mi měl zavolat, abych o tom věděl.“

Fabio Capello se ptá Michaela Carricka, proč mu tvrdil, že je zraněný.Fabio Capello se ptá Michaela Carricka, proč mu tvrdil, že je zraněný.Foto INT

Ale ještě trapnější moment nastal, když kolem Capella procházel bek Ashley Cole. Trenér k němu napřáhnul paži, aby si potřásli rukou.

Jenže Cole šel bez povšimnutí dál, Capellovi svou ruku nepodal. Vypadalo to velmi drsně, rozhodně ne jako setkání starých známých.

„Od Ashleyho to v žádném případě nebyl výraz neúcty. Jen si dával pozor, kam šlape. Proto nevěnoval tolik pozornosti svému okolí,“ stálo v pozdějším oficiálním vyjádření Chelsea.

Měl jsi mi zavolat, naznačuje Fabio Capellovi manchesterskému Michaelu Carrickovi.Měl jsi mi zavolat, naznačuje Fabio Capellovi manchesterskému Michaelu Carrickovi.Foto INT

Podobně se pak omluvil i kouč United Alex Ferguson za Carrickův start. "Je to jen moje vina. Původně jsme mysleli, že Michael bude opravdu mimo hru dva týdny."

Ani sebeuhlazenější slova však nezakryla rozpaky. Když šel Capello ze stadionu domů, mohl si připadat jako vyvrhel. Jako někdo, kdo je druhému člověku buď k smíchu, nebo ukradený.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud