Vrba se navezl do Bílka: Nominace je zvláštní | iSport.cz
16. března 2011 • 05:00

Vrba se navezl do Bílka: Nominace je zvláštní

Autor: har, neu
Vstoupit do diskuse
59
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oheň na střeše způsobilo povolání sparťanů pro kvalifikační duel ve Španělsku na úkor plzeňských hráčů. Když se ze Strahova rozletěla do republiky Bílkova nominace, deník Sport se kouče prvoligového lídra zeptal: Co říkáte tomu, že reprezentační trenér zvažoval povolání Pavla Horvátha?Odpověď byla globální. „Celkově mi nominace mi přijde poněkud zvláštní,“ pravil Vrba. Co přesně mu vadí? „To je všechno, co k tomu řeknu,“ odmítl sdělit podrobnosti.

Přesto však lze „jádro pudla“ odhadnout. Není jím asi absence dirigenta Horvátha, nýbrž neúčast tandemu Limberský–Petržela, místo kterého dostala přednost dvojice Kušnír–Kadlec. Tři z této čtveřice nechyběli na trávníku v sobotním ligovém šlágru mezi Plzní a Spartou.


Z hlediště vše bedlivě sledoval Bílek. Viktoria zvítězila 1:0 a i herně soka předčila. Sparťanský kouč Martin Hašek k tomu dodal: „Jediný Řepka splnil očekávání.“ Při nominaci Bílek ovšem sáhnul po Letenských.

Přitom Petržela patřil v Chorvatsku k nejlepším hráčům českého výběru a dosud na jaře odehrál víc minut než Kadlec. „Petržela dostal trest, takže pravidelně nenastupuje,“ objasnil svůj tah Bílek.

Pavel Vrba si i po vítězství se Spartou myslím že o titulu rozhodnuto není
Pavel Vrba si i po vítězství se Spartou myslím že o titulu rozhodnuto není


Vrba proti němu přidal ještě jeden výpad. Jeho původ se datuje do loňského listopadu. Tehdy se spekulovalo o tom, že mezi Viktorií a Bílkem existuje dohoda, že Petržela, Limberský a Rezek v přípravném utkání v Dánsku (1:1) odehrají za národní mužstvo poločas. Zatímco u prvních dvou se to naplnilo, Rezek strávil na hřišti 65 minut.

Ve včerejším odpoledni zřejmě tohle Vrba glosoval krátkým monologem:

„Jednou jsem se dočetl, že trenéra Bílka vůbec nezajímají problémy Plzně. Bylo to před přípravným zápasem v Dánsku na podzim, kdy jsem dva dny po něm hráli na Bohemce (prohra 0:1). Já jsem se zařekl a rozhodl se, že pokud se mě na něj někdo zeptá, sdělím, že mě reprezentace také nezajímá, protože je to v kompetenci pana Bílka. Jeho nezajímají klubové starosti, mě od té doby přestaly zajímat reprezentační starosti.“

Docela silná káva, co říkáte?

Vstoupit do diskuse
59
Články odjinud


Články odjinud