VIDEO: Policista mlátí fanouška Slavie do hlavy | iSport.cz
15. dubna 2011 • 11:50

VIDEO: Policista mlátí fanouška Slavie do hlavy

Autor: spo
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ke zranění fanoušků Slavie nemohlo při derby se Spartou dojít vinou zákroku policie, tvrdil její mluvčí. Vzduchem prý létaly předměty, o které se měli příznivci "sešívaného" klubu poranit. Existuje ale video, na kterém policista mlátí teleskopickým obuškem ležícího fanouška!Policie po utkání Sparta-Slavia (2:0) uvedla, že se jeden tábor pokusil napadnout ten druhý na křižovatce před stadionem. Vzduchem navíc létaly světlice, pet lahve a nakonec i sklo.

Při příchodu fanoušků Slavie do jejich vyhrazeného sektoru došlo k dalšímu střetu, při kterém policisté zadrželi několik osob. Čtyři fanoušci byli zraněni.

"Ke zranění došlo po zásahu létajícími předměty, nikoliv vinou zákroku policie. Policisté naopak fanoušky před házenými předměty chránili a několika fanouškům ošetřili zranění," uvedl policejní mluvčí Hulan.

VIDEO: Podívejte se, jak policista zmlátil ležícího fanouška

Videosnímek, na kterém policista dvakrát praští do hlavy ležícího fanouška Slavie.

Na internetu však mezi fanoušky koluje video, které tahle tvrzení vyvrací. Na něm je vidět, jak policista dvakrát udeří do hlavy ležícího fanouška. A údajně mu tím rozsekne hlavu. Snímek na serveru youtube.com zveřejnila slávistická skupina příznivců Ultras.

Policie dále informovala, že v souvislosti s derby pražských "S" zadržela celkem devět osob. Čtyři z nich jsou podezření ze spáchání trestného činu, v pěti případech se jednalo o přestupky.

"Dva fanoušci se dopustili útoku na veřejného činitele, v jednom o maření výkonu úředního rozhodnutí v případě osoby, která má soudem zakázaný vstup na fotbalová utkání. Ve zbývajících případech se jednalo o výtržnictví," dodal Hulan.

Fanoušci Slavie při pochodu na derby se Spartou.
Fanoušci Slavie při pochodu na derby se Spartou.

 
Články odjinud


Články odjinud