ESPN: Z českých sportovců nejvíc vydělává Čech | iSport.cz
21. dubna 2011 • 19:08

ESPN: Z českých sportovců nejvíc vydělává Čech

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
Petr Čech je podle ESPN nejlépe placeným sportovcem Česka
TOP VIDEA
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
Sparta - Jablonec: Nádherný gól! Karabcova skvělá přihrávka a Hložkův gól patičkou, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlépe placeným českým sportovcem je fotbalový brankář Petr Čech. Podle webu americké televize ESPN si gólman londýnské Chelsea vydělá ročně 7,4 milionu dolarů (122,6 milionu korun).ESPN zveřejnila seznam nejlépe placených sportovců 182 zemí. Jedná se o základní roční plat bez bonusů z poslední skončené sezony. Kde nejsou mzdy oficiálně zveřejňované, vycházela ESPN při odhadu z několika zdrojů, například od ligových soutěží, agentů či sportovních svazů.

O prvenství mezi sportovci s nejvyšší gáží se dělí Spojené státy americké a Filipíny. Jak americký baseballista Alex Rodriguez, tak boxer Manny Pacquiao, u nějž se braly v potaz dva zápasy v roce 2010, si vydělali 32 milionů dolarů.

Dvacetimilionovou hranici překonali také finský pilot rallye Kimi Räikkönen (26,333.333 milionu), jeho nástupce u Ferrari v F1 Fernando Alonso ze Španělska (22,736.842 dolarů), venezuelský baseballista Johan Santana z NY Mets (21,644,707 milionu) a italský jezdec MotoGP Valentino Rossi (20,8 milionu).

Největší zastoupení (114) mají v seznamu fotbalisté, jejichž králem je podle ESPN Portugalec Cristiano Ronaldo z Realu Madrid (19,5 milionu). Následují basketbalisté (18) a baseballisté (12).

Témata:  sport, fotbal, peníze, espn, čech
Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud