Ve hře o budoucnost Slavie je i tajemný investor! | iSport.cz
17. května 2011 • 04:59

Ve hře o budoucnost Slavie je i tajemný investor!

Autor: har
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdy představí „červenobílí“ nového vlastníka? Odpověď na tuhle otázku se včera tvořila na nejspíš klíčovém mítinku v Londýně.  U jednoho stolu se sešli aktuálně nejdůležitější hráči této hry: společnost ENIC, která tvrdí, že je nepřetržitým majoritním akcionářem klubu, Natland Group, firma, jež deklarovala touhu získat většinový podíl ve Slavii, a tajemný investor.Závěry z tohoto rokování na nejvyšší úrovni? Veřejnost si na ně musí počkat.

„Můžu potvrdit, že schůzka v Londýně probíhá, ale žádný výstup z ní zatím nemám,“ řekl včera vpodvečer Sportu Rostislav Starý, tiskový mluvčí Natland Group. Dodal, že dnes byl měl být moudřejší. „Rozhodně nechceme nikoho a zvláště slávistické fanoušky napínat. I s ohledem na licenční řízení. Jakmile bude něco nového, okamžitě o tom budeme informovat,“ slíbil.


Ani druhá strana nenabídla resumé. „Jednání bylo zahájeno ráno, ale víc si nedovolím předjímat,“ konstatoval ve včerejším odpoledni Petr Slach, právní zástupce ENIC a Debt Collect London Limited (té ENIC podstoupil více než stomilionový dluh u Slavie) v Česku.

Prozradil však, že reprezentanti Natlandu nevyrazili do Londýna sami, ale ještě s jedním investorem. S jakým? „Zdržel bych se komentáře,“ prohlásil Slach. „Ale jestli tomu dobře rozumím, vytvořili by něco jako společný podnik, který by koncentroval majoritu ve Slavii. A měl by zavést větší řád ve Slavii,“ doplnil.

Olomouc si v klidu zajistila postup do finále Ondrášovka Cupu
Olomouc si v klidu zajistila postup do finále Ondrášovka Cupu


„Natland hledá za sebe komplexní řešení situace ve Slavii a chce získat nezpochybnitelnou majoritu v klubu,“ uvedl Starý.

Transparentnost vlastnických vztahů potřebuje Slavia okamžitě. Už ve druhé polovině tohoto týdne totiž musí na svaz podat odvolání ve věci neudělené profesionální licence. A vše potřebuje doložit písemnými fakty.

 
Články odjinud


Články odjinud