Natland uhradí dluhy vůči hráčům Slavie | iSport.cz
18. května 2011 • 18:46

Natland uhradí dluhy vůči hráčům Slavie

Autor: ČTK
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
SESTŘIH: Neapol - Barcelona 1:1. Divoký závěr, Vidal po dvou slepených žlutých nedohrál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Společnost Natland Group, která se snaží finančně pomoci fotbalové Slavii, v nejbližších dnech uhradí všechny dluhy pražského klubu vůči hráčům a realizačnímu týmu. Investiční skupina zároveň stále provádí rozsáhlý forenzní audit ve Slavii, který podle zdrojů blízkých Natlandu potvrzuje, že v posledních pěti letech došlo k nehospodárnému řízení klubu.Audit odhalil sporné zakázky, neplatné administrativní smlouvy a další nesrovnalosti v klubu, který v letech 2008 a 2009 získal dva mistrovské tituly a startoval v Lize mistrů.

Natland se ale k prozatímním výsledkům auditu nechce vyjadřovat. "Před ukončením auditu nebudeme výsledky komentovat," řekl dnes ČTK mluvčí firmy Rostislav Starý.

Společnost, která se chce stát většinovým vlastníkem Slavie, hodlá v nejbližší době uhradit závazky vršovického klubu vůči hráčům a realizačnímu týmu. To je jedna z podmínek, aby mohla Slavia dodatečně získat profesionální licenci pro příští ligovou sezonu. Podle čtvrtečního vyjádření generálního ředitele klubu Miroslava Platila dluží Slavia hráčům a trenérům přibližně 15 milionů korun.

Koreš se raduje z vedoucí brank
Koreš se raduje z vedoucí brank


"Mohu potvrdit, že v nejbližších dnech by měl Natland uhradit dluhy hráčům a realizačnímu týmu, aby mohla být splněna jedna z podmínek pro udělení licence pro příští sezonu," řekl Starý. Natland už dříve uhradil přibližně třetinu dluhu.

Slavia potřebuje doložit bezdlužnost, aby mohla dodatečně získat profesionální licenci pro příští sezonu. Licenční komise ji klubu před dvěma týdny neudělila, Slavia se v úterý proti rozhodnutí odvolala. Licenční tribunál bude odvolání projednávat v úterý 24. května.

Investiční skupina zároveň pokračuje v jednáních s bývalým majitelem klubu britskou společností ENIC, které Slavia dluží asi 100 milionů korun a která tvrdí, že má ve vršovickém celku stále majoritu. Dohoda zatím uzavřena nebyla.

Témata:  sport, fotbal, natland, Slavia, dluhy
 
Články odjinud


Články odjinud