8. listopadu 2011 • 13:36

Soud s fotbalovým trenérem Hřídelem odročil případ na prosinec

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Plzeň? Střet s realitou. Od Sparty už neuvidíme beton jako v jarním derby, říká Levý
SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:1. Drama rozhodl Kuchta, Vitík zachránil výhru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Soud v Kladně dnes kvůli výslechu dalších svědků odročil případ bývalého trenéra prvoligových fotbalistů Kladna a Příbrami Martina Hřídela, který je obviněn z několika trestných činů souvisejících s obtěžováním a napadením jeho bývalé přítelkyně. Trenérovi hrozí až čtyři roky vězení.Hřídel je od poloviny července ve vazbě, z které ho dnes soud propustil. Vzhledem k tomu, že se proti tomu státní zástupkyně odvolala, bude o propuštění z vazby rozhodovat krajský soud. Hlavní líčení bude pokračovat 6. prosince.
Žaloba viní Hřídela z trestných činů nebezpečného vyhrožování, vydírání, porušování domovní svobody a krádeže.

Dopustit se jich měl od loňského září do letošního července tím, že podle státní zástupkyně Kláry Loudové neunesl rozchod s bývalou přítelkyní, kterou měl obtěžovat na několika místech v Kladně.

Údajně ji pronásledoval v zaměstnání i v jejím bydlišti. Ženu měl citově vydírat tím, že hrozil sebevraždou. Situace vyvrcholila letos v červenci, kdy Hřídel expřítelkyni napadl.

Trenér při své výpovědi uvedl, že napadení ženy a citového vydírání lituje. Ohradil se však například proti tomu, že ženu obtěžoval desítkami SMS zpráv. "Lituji toho, jak celá situace dopadla. Lituji toho, že byla zraněná," uvedl při výpovědi Hřídel.

Dodal, že při rozchodu s ženou zůstali nadále přátelé a občas se spolu setkávali. "Nebylo to tak, že bych ji pronásledoval," podotkl.

Podle státní zástupkyně však narušoval její obvyklý způsob života tím, že ji sledoval při její práci v cukrárně nebo přespával na schodech před dveřmi jejího bytu.

Výpověď poškozené ženy zůstala tajemstvím, jelikož se konala za zavřenými dveřmi. Kromě poškozené a obžalovaného u hlavního líčení vypovídali dva další svědci. Jeden z nich popsal, jak Hřídela vyhodil z bytu ženy poté, co ji napadl.

Fotbalový trenér Martin Hřídel sedí v současnosti ve vazběFoto Pavel Mazáč (Sport)

Druhý muž byl majitelem restaurace, kam pár často chodil. Jejich vztah popsal jako "italské soužití". O trenérovi prohlásil, že se snažil ženu vychovávat a často ji upozorňoval, ať nepije alkohol.

Obžalovaný požádal o propuštění z vazby. Soudci Vladimíru Matulovi písemně slíbil, že bývalou přítelkyni nebude jakýmkoliv způsobem kontaktovat. "Soud rozhodl o tom, že vazební důvod, tedy obava z možného pokračování trestné činnosti, u pana obžalovaného stále trvá.

Nicméně je možné vazební důvod nahradit dohledem probačního úředníka nad obžalovaným," vysvětlil Matula důvody, proč trenéra z vazby propustil. Ve vězení však musí zůstat do rozhodnutí krajského soudu.

Hlavní líčení sledovalo také několik bývalých svěřenců Martina Hřídela. Byl mezi nimi například obránce Lukáš Hajník, útočník Miroslav Šilhan, brankář Jaroslav Tesař nebo jeho někdejší asistent Stanislav Hejkal.

Fotbalový trenér Martin Hřídel sedí v současnosti ve vazbě
Fotbalový trenér Martin Hřídel sedí v současnosti ve vazbě

Vstoupit do diskuse
1

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud