To je balík. Plzeň by mohla za přestup Jiráčka dostat až 160 milionů! | iSport.cz
23. prosince 2011 • 04:58

To je balík. Plzeň by mohla za přestup Jiráčka dostat až 160 milionů!

Autor: šq, sh
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Plzeň - Brno: Bucha vysunul Kopice do úniku, ten se nemýlil! 2:0
Pardubice - Liberec: Nádherná kombinace domácích! Černý skvěle prodloužil přihrávku na Pfeifera, který se trefil na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

V šest večer se včera na webových stránkách Wolfsburgu rozsvítil nápis: „Petr Jiráček kommt!“ Ano, příchod českého záložníka je klub „vlků“ prozatím zimní událostí číslo jedna. Vždyť německé zdroje uvádějí, že přestupová částka by se mohla vyšplhat až na 160 milionů korun!
Dosud se mluvilo o 89 milionech hned, s případnými bonusy pak o 125 milionech. Ale to prý už neplatí – finální suma údajně leží včetně bonusů ještě výrazně výš!

O jaké bonusy se jedná? Až Wolfsburg vyhraje dvakrát Ligu mistrů...? „Ne, takové vzdušné zámky bych hráči do smlouvy nedával. Jsou to splnitelné bonusy v docela blízkém časovém horizontu,“ říká hráčův manažer Dalibor Lacina, který dohodu v době ekonomické recese považuje za malý zázrak.

Nasmlouvané bonusy se obvykle vyplácejí na základě počtu odehraných utkání v klubu i národním týmu, podle vstřelených branek a v případě postupu do evropských pohárů.

Trenér Felix Magath si od své nové posily hodně slibuje. „Jsem šťastný, že jsme podepsali hráče se zkušenostmi z Ligy mistrů a národního týmu. Jiráček je běhavý a pracovitý fotbalista – a to jsou kvality, které do jarní části bundesligy potřebujeme.“

Má pravdu – Wolfsburg je po polovině soutěže až na dvanáctém místě se čtyřbodovým náskokem na sestupové příčky, ale jenom šestibodovou ztrátou na Evropskou ligu.

Tu budou „vlci“ na jaře nahánět. I s novým členem smečky Petrem Jiráčkem.

Petr Jiráček v utkání s AC Milán střídal už ve 28. minutě kvůli těžkému výronu v kotníku
Petr Jiráček v utkání s AC Milán střídal už ve 28. minutě kvůli těžkému výronu v kotníku


Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud