Palička: Pergl se plete. Sparta nehrála surově a praktikovala presink

Pavel Pergl má za sebou bouřlivou minulost. Udeřil pěstí protihráče či plivnul na soupeřova útočníka
Marek Matějovský se snaží uklidnit Pavla Pergla, další hráči obklopili Kweukeho
Fotbalisté Sparty a Bellinzony se snaží odtrhnout Pavla Pergla a Leonarda Kweukeho
Potyčku mezi Perglem a Kweukem se snažili hasit všichni
Fotbalisté Sparty a Bellinzony se snaží odtrhnout Pavla Pergla a Leonarda Kweukeho
Marek Matějovský se snaží uklidnit Pavla Pergla, další hráči obklopili Kweukeho
Kolem dvojice kohoutů Pavla Pergla a Lea Kweukeho se okamžitě utvořilo klubko hráčů
14
Fotogalerie
iSport.cz
Fotbal
Vstoupit do diskuse (13)

OČIMA EXPERTA | Videozáznam celých odehraných pětatřiceti minut utkání mezi Spartou a Bellinzonou sice neprokázal rasistické urážky Pavla Pergla na adresu Leonarda Kweukeho, zato ilustroval, že švýcarský klub i jeho český obránce velmi nepřesně popisovali průběh hry. Sparta praktikovala presink a nehrála surově – to tvrdí i trenér Vlastimil Palička, jehož požádal deník Sport o názor.

„Bylo evidentní, že se Sparta snažila o aktivní presink, o jeho všechny varianty – ať už při rozehrávce soupeře, uvnitř bloku, kde vytvářela tlak na míč, i při ztrátě balonu. Je pravda, že se nedostávala do koncovky.

Kweuke hlavičkoval po pěkné akci, jinak moc šancí ani na jedné straně nebylo. Hrálo se mezi šestnáctkami. V tom měl možná Pergl pravdu, ale to, že neviděl snahu o presink, v tom se absolutně plete. I z pokynů, které byly slyšet mezi hráči, je poznat, že na tom pracovali.

A že byla Bellinzona lepší? To vůbec ne. Sparta sice postupně uvadala, později nebyla tak agresivní, takže možná vycházel z posledních pěti minut, kdy se to trochu zdramatizovalo – předtím však byla Sparta aktivnější, byla častěji na soupeřově polovině, a viděl jsem tam i to, o čem trenér Hřebík říkal, že to budou pilovat. Ještě aby z toho byly nějaké šance a góly.

Nebyla to Barcelona, ale já dlouhodobě tvrdím, že naši hráči nejsou hráči Barcelony. Když proti nim stojí takticky vyspělý soupeř – a Bellinzona uměla blok postavit – málokdo se dokáže kombinací po zemi, aniž by si pomohl křížnou dlouhou přihrávkou, dostat k pokutovému území soupeře. Nevidím tedy jako negativum, když si tím pomůže i Sparta. Je to jedna z variant, vidíte to i v zápase Manchesteru United s Chelsea. Nesmí to být pořád, samozřejmě.

A že byl zápas nervózní a surový? To si taky nemyslím. Jeden faul byl taktický – Zápotočný přerušil rychlý protiútok soupeře, jinak plynuly ze snahy agresivně získat míč. A většinou se hráči omlouvali soupeři, jsem přesvědčený, že to od začátku nebylo nijak vyhrocené. Prostě jsem ten zápas neviděl tak, jak ho popisoval Pergl. Souhlasil bych s ním jen v tom, že v koncovce Sparta silná nebyla. Ale o napadání se snažila a byla lepší.“

Video placeholder
Takhle došlo k potyčce mezi hráči Sparty a Bellinzony, kterou vyvolal spor mezi Pavlem Perglem a Leonardem Kweukem • Archiv Sport

Vstoupit do diskuze (13)

Doporučujeme

Články z jiných titulů