VIDEO: Guardiola hledá fotbalové talenty. Můžeš to být i ty | iSport.cz
10. dubna 2012 • 13:42

VIDEO: Guardiola hledá fotbalové talenty. Můžeš to být i ty

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Firma Nike spustila druhý ročník projektu The Chance, který hledá fotbalové talenty po celém světě. Patronem není nikdo jiný než Pep Guardiola, trenér Barcelony. Vítězové se mohou těšit na stáž v legendární akademii katalánského klubu La Masia. A možná ještě na něco víc…„Tato akce dává mladým hráčům z celého světa příležitost předvést svůj talent a rozvinout své dovednosti,“ říká Pep Guardiola.

Zúčastnit se může každý fotbalista starší šestnácti let, který dosud nepodepsal profesionální smlouvu. Stačilo si jen založit facebookovou stránku a vlastní tým, který prokázal, jak intenzivně se připravuje a zlepšuje.

V oblastních kolech, která jsou tento týden na programu v Teplicích, Praze, Brně a Žilině, se k nim pak přidají vybraní fotbalisté z 25 nejlepších klubů Česka a Slovenska. Nejlepší postoupí do závěrečného výběru, kde se utkají o letenky na celosvětové finále v Barceloně.

Trenér Barcelony Pep Guardiola hledá nové fotbalové talenty

„První, na co se u mladých kluků zaměřuju, je jejich technika,“ vysvětluje Guardiola. „Ta je v tomto věku rozhodující. Jsou mladí a ještě stále rostou, takže jejich fyzické dispozice nejsou důležité.“

Josep Guardiola tvrdí, že obě penalty v utkání proti AC Milán byly nařízeny správně
Josep Guardiola tvrdí, že obě penalty v utkání proti AC Milán byly nařízeny správně

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud