Světový unikát: Za Slavii kopal praděda, děda, táta a teď čtvrtý Veselý! | iSport.cz
11. dubna 2012 • 05:00

Světový unikát: Za Slavii kopal praděda, děda, táta a teď čtvrtý Veselý!

Autor: Petr Žaloudek
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na hřišti strávil 135 vteřin, během kterých se ani nedotkl míče, přesto se slávista Daniel Veselý (19) zapsal do historie. Po pradědovi, dědovi a tátovi i on nastoupil za stejný klub do ligového zápasu, což fotbalové statistiky nepamatují. Stane se stejnou legendou, jakou byl jeho dědeček František (†65)?879570:full:true:true:true

Daniel už stihl i jednu rodinnou sérii přerušit – všichni jeho předchůdci ve Slavii nosili jméno František. Fanoušci, kteří ho mohli poprvé v lize vidět v pondělí proti Žižkovu (2:0), však takové zpřehlednění slavného klanu určitě kvitují...

„Očekávání jsou velká, když máte takovéhle jméno. Ale já už se s tím naučil žít, tak snad diváky a Slavii nezklamu. Zatím jsem nic nedokázal, ale budu se snažit s dědou, pradědou i tátou nějak vyrovnat,“ řekl Veselý po premiéře, kterou si splnil sen. Teď si musel určit nové cíle a tím dalším je prý první gól.

„Na to se i docela těším, to by bylo skvělé. Snad dostanu další šanci co nejdříve,“ věří člen slávistické rezervy, který v A-týmu dostal šanci hlavně kvůli karetním trestům a marodce.

Slavia se dočkala výhry po deseti zápasechSlavia se dočkala výhry po deseti zápasechFoto ČTK

Vyrovnat se dědovi, nejslavnějšímu členu dynastie Veselých, bude pro Daniela hodně obtížné. Vždyť František, který nečekaně zemřel na podzim roku 2009, nastřílel za Slavii 250 gólů!

„Díval jsem se na některé staré záběry. Pak jsme s ním jezdili, když hrál zápasy za Amforu. Bylo skvělé, co ve svých letech dokázal,“ vzpomíná Daniel.

Ačkoliv dědu na hřišti menší postavou a zálibou ve hře na křídle připomíná, bude na sobě muset hodně pracovat. Podle kouče Poustky má nedostatky hlavně v bránění.

„Říkal jsem mu, jak tady děda jezdil pod tribunou. Záleží jen na něm, doufám, že mu to nestoupne do hlavy a že ho bude držet i táta,“ zmínil trenér Slavie, který zároveň sleduje i dalšího Veselého – za žáky sešívaných válí Danielův bratr Lukáš, kterému je právě dnes patnáct.

 KDO Z RODINY VESELÝCH HRÁL VE SLAVII

Daniel Veselý (1992)
S fotbalem začínal v sedmi letech v Čechii Karlín, o rok později už byl ve Slavii. Stejně jako děda rád hraje na lajně, centruje a nahrává spoluhráčům do zakončení.

František Veselý mladší (1943-2009)
Slávistická legenda a muž, který slavnostním výkopem otevřel nový stadion v Edenu. Ač za sešívané odehrál 920 zápasů, titul získal jen na vojně v Dukle.

František Veselý starší (1920-2004)
Kvůli zvláštnímu stylu běhu získal přezdívku Kachna. Ligu hrál ve 40. letech v Pardubicích, Brně--Židenicích, Čechii Karlín a mezi lety 1948–51
ve Slavii.

František Veselý nejmladší (1969)
Na ligový trávník poprvé vyběhl v roce 1987 – tři roky poté, co otec ukončil kariéru. Ve Slavii strávil více než dvě sezony a útočil po boku Knoflíčka nebo Kuky.

Trubila v souboji s Sivričem
Trubila v souboji s Sivričem

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud