Druhého ročníku Poháru Josefa Masopusta se zúčastní více hráčů | iSport.cz
19. října 2012 • 18:05

Druhého ročníku Poháru Josefa Masopusta se zúčastní více hráčů

Autor:
Reklama
Fotbalové legendě Josefu Masopustovi (vpravo) udělil 19. října v Praze pražský primátor Bohuslav Svoboda čestné občanství hlavního města Prahy
TOP VIDEA
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
Karlos Vémola u babičky: Když nebylo na buřta, musel jsem si chytit pstruha! Karlos Vémola u babičky: Když nebylo na buřta, musel jsem si chytit pstruha!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedenáct tisíc hráčů, 554 škol – takový zájem byl o první ročník Poháru Josefa Masopusta, v němž se střetávají studentské výběry středních škol. V novém se však představí ještě víc hráčů. „Vysoká účast nás velice překvapila, letos se opět navýšila,“ pochvaloval si Petr Procházka z týmu pořadatelů.Mládež v nejkrizovějším věku nesedí tedy jen u počítače a neexperimentuje s opiáty, také sportuje, hraje fotbal. S velkým zaujetím. Patronem turnaje zůstává Josef Masopust, legenda českého fotbalu, držitel Zlatého míče nejlepšího fotbalisty Evropy a vicemistr světa 1962 v Chile.

„Když se nějaká akce spojí se jménem slavné osobnosti, tak táhne,“ vystihl jednu z příčin vysokého zájmu Ladislav Petera, generální sekretář Asociace školních sportovních klubů.

Záštitu nad pohárem převzali hejtmani krajů či jiní zástupci volených státních politických orgánů. Generálním partnerem zůstává Česká spořitelna, která plní tříletý kontrakt.

„Akce přesně zapadá do našeho projektu S náma na to máš!, který propaguje zdravý životní styl a zaměřuje se na vědomosti, nápaditost a šikovnost,“ říká Lenka Bogrová, zástupkyně České spořitelny. „A pak turnaj hrají hezcí kluci,“ nachází s okouzlujícím úsměvem další přitažlivost turnaje středních škol.

Ročník 2012/2103 má za sebou školní kola, přešla už do okresních. V turnaji mohou nastupovat registrovaní i neregistrovaní fotbalisté, podmínkou je řádné studium na škole, která tým vysílá. Celostátní finále proběhne ve dnech 29. – 30. května 2013 na stadionu Na Julisce v Praze.

Loňští vítězové studenti ze Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové si před několika týdny vybrali první odměnu, trénink s koučem českého výběru do 21 let Jakubem Dovalilem, ještě je čeká návštěva kvalifikačního utkání o postup na mistrovství světa 2014 v Brazílii. „Fotbalový zápas je pro ně tím největší lákadlem,“ potvrzuje vhodný výběr Bogrová.

Pro jejich nástupce bude připravena další lákává odměna: podobný turnaj pro střední školy se rozběhl i v Itálii a vítězové změří navzájem síly.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud