Maradona je v Neapoli! Fanoušci po vyřazení s Plzní procitli | iSport.cz
26. února 2013 • 12:02

Maradona je v Neapoli! Fanoušci po vyřazení s Plzní procitli

Autor: pta, ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lepší hojivou náplast na vyřazení s Plzní v Evropské lize si lze jen těžko představit, fanouškům Neapole zlepšila včera náladu vzácná návštěva. Do města, kde s místním klubem získal dva italské tituly, totiž dorazil Diego Maradona. A na letišti i v ulicích se kolem argentinského fotbalového idolu strhla pořádná mela.Navzdory vřelému přijetí Maradona čelí otázkám ohledně obvinění, že dluží na daních desítky milionů eur. Mistr světa z roku 1986, jenž je stále idolem v Neapoli, za kterou hrál v letech 1984 - 1991 , se hodlá podívat na zápas svého bývalého klubu a má absolvovat tiskovou konferenci.

Maradona byl v roce 2005 odsouzen za daňové úniky a měl zaplatit 37,2 milionu eur včetně zhruba 23,5 milionu eur úroků za opožděnou platbu. V listopadu loňského roku ale soud rozhodl, že došlo k procedurálním chybám a nařídil nové prošetření případu. "Maradona je svobodný člověk a jeho zobrazování coby muže na útěku je výmyslem novinářů," řekl agentuře AFP jeho obhájce Angelo Pisani.

Maradona vždy trval na tom, že je nevinný. "Nejsem daňový podvodník. Já hrál fotbal a jiní lidé za mě podepisovali," prohlásil v loňském roce. "Nebojím se vrátit do Itálie. Já nikdy nic nepodepsal. Lidé, kteří jsou za to doopravdy zodpovědní, jsou svobodní a mohou klidně chodit po Neapoli, což já nemůžu. To není fér," dodal. "Chci se vrátit do Itálie jako gentleman, protože jsem nikdy nikomu nic neukradl."

V Itálii se stále řeší, jestli Maradona během svého působení v Neapoli nekrátil daně
V Itálii se stále řeší, jestli Maradona během svého působení v Neapoli nekrátil daně

Témata:  sport, fotbal, maradona, neapol
 
Články odjinud


Články odjinud