Kadlec se pustil do Škorpila | iSport.cz
17. července 2007 • 00:00

Kadlec se pustil do Škorpila

Autor:
Michal Kadlec
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Propadák české jednadvacítky na evropském šampionátu měl podle sparťanského obránce Michal Kadlec jasné důvody.Zklamání z nevydařené účasti na nedávném mistrovství Evropy fotbalových jednadvacítek nemůže dodnes strávit sparťanský obránce Michal Kadlec. Někdejší opora reprezentační zálohy se během turnaje v Nizozemsku ocitla mezi náhradníky a s nelibostí sledovala, jak se mění kostra týmu i atmosféra v něm. Podle jeho mínění bylo až příliš patrné, že týmu a především trenéru Ladislavu Škorpilovi na lavičce chyběl jeho nemocný asistent Vlastislav Mareček. Kadlec má sice za sebou úspěšnou sezonu v dresu Sparty, ale osobně moc radosti během jara ze svých výkonů neprožil. Opakovaně chyběl v sestavě kvůli zraněním a pak svedl těžký boj s časem, aby se stihl připravit na turnaj v Nizozemsku. A tam byl svědkem toho, jak se silná parta hroutí a místo vyvrcholení několikaletého snažení přichází rozčarování, které krátce po návratu odnesl vyhazovem trenér Škorpil, jemuž svaz neprodloužil smlouvu. "Neměl jsem osobně zrovna dobrý půlrok, potěšily mě jen sparťanské úspěchy. Jednadvacítka pro mě byla naopak obrovským zklamáním," svěřil se novinářům na sparťanském soustředění v Rakousku fotbalista, který by mohl ještě během tohoto týdne přestoupit do FK Moskva. V závěru jara doléčoval zranění a obětoval přípravě na turnaj hodně času. Dva týdny dokonce strávil na regeneraci v Řeznu, kde se těšil, jak v si v Nizozemsku zlepší náladu. "Jenže nejen moje plány se tam pak sesypaly, celý turnaj se nám nevyvedl," hlesl při vzpomínce na boje v základní skupině, po níž zbyly fotbalistům oči pro pláč. Kadlec si zahrál jen v druhém utkání proti Srbsku. O příčinách neúspěchu po návratu hodně přemýšlel, prohry totiž těžce snáší. Dnes už má ale jasno: největší ztrátou byla absence trenéra Marečka. Ten se dlouhodobě léčí z onemocnění rakovinou a v době šampionátu musel podstoupit důležitou operaci. "Bez něj tým už nefungoval tak, jak měl. Trenér Škorpil v přípravě i v trénincích k sobě potřeboval někoho, jako byl pan Mareček, ale neměl ho. Jeho nástupce Hřídel měl rezervy," uvedl dvaadvacetiletý obránce otevřeně. "Lvíčata" se v předchozích letech dlouho sehrávala a kouč sázel na stejné tváře. Na šampionátu však prý najednou své představy za pochodu změnil. "Já i další kluci jsme byli překvapeni, proč se sestava tolik točila," diví se dnes Kadlec, který roli náhradníka nesl velmi špatně. "Když tolik obětujete, abyste se dal dohromady, a pak při první taktické poradě slyšíte, že na vašem místě bude hrát Michal Švec... Nemohl jsem to prostě pochopit, nerozuměl jsem tomu," popsal osobní zklamání. Hra jednadvacítky pak potvrdila, že Škorpilova taktika nevyšla. "Předtím jsme měli jeden cíl, ale pak, když šlo o všechno, to nefungovalo. Myslím, že v takových chvílích měli být na hřišti zkušení hráči. Ale skončilo to tak, že kolem Romana Hubníka byli hlavně mladí kluci, kteří toho před tím moc neodehráli. To poznamenalo vztahy v týmu," doplnil Kadlec na rovinu.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud