10. dubna 2014 • 18:13

Další postih za urážky vůči Peltovi! Plzeň zaplatí 20 tisíc korun

Autor: pta, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čech skončil v Chelsea: byl u nákupů hvězd i krocení fanoušků
Dloubák: Vrba v Baníku hraje i o reputaci. Pomůže mu restart s asistenty, změní se?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zpřísněný přístup k vulgárním projevům na fotbalových stadionech pokračuje. Nejnověji za ně potrestala disciplinární komise FAČR Viktorii Plzeň pokutou 20 tisíc korun fanoušků v utkání Poháru České pošty proti Jiskře Domažlice. I při něm fanoušci uráželi předsedu FAČR Miroslava Peltu. Z totožného důvodu rozhodčí přerušil úterní ligové utkání Slavie s Jabloncem.K potrestání mistrovského týmu ale došlo ze dvou důvodů. Disciplinární komisi vadil také transparent domácích příznivců„Mafie nás chce registorvat? Nasrat!! Fuck FAČR,“ reagovali na něm fanoušci na záměr zavést povinnou registraci pro fanoušky všech ligových týmů.

Diskuze o zvýšených bezpečnostních opatřeních vypukla po nedávných násilnostech při utkání Ostravy se Spartou.

„Došlo k chybě na straně pořadatelské služby, která nezabránila jeho pronesení a nereagovala ani na jeho vyvěšení,“ zdůvodnil předseda disciplinární komise Richard Baček, v čem ve Štruncových sadech selhali.

Fanoušci Slavie vyjadřují svůj názor na předsedu FAČR Miroslava Peltu při utkání s Jabloncem. Sudí ho krátce kvůli jejich pokřikům přerušil.
Fanoušci Slavie vyjadřují svůj názor na předsedu FAČR Miroslava Peltu při utkání s Jabloncem. Sudí ho krátce kvůli jejich pokřikům přerušil.

Kromě toho Plzeň platí také za skandování fanoušků, kteří uráželi šéfa FAČR Miroslava Peltu. Co znělo z tribun? „Pelta ven. Pelto, chcípni.“ „Šlo o velmi nevhodný pokřik směrem k funkcionáři FAČR. Bez ohledu na to o koho šlo, jsme potrestali obdobně podobné výstupy vůči hráči Limberskému v utkání na Letné,“ připomněl Baček, jak nedávno komise reagovala na urážlivé transparenty sparťanských fanoušků.

I v případě Slavie je možné, že kvůli událostem při zápase s Jabloncem bude platit. Komise s ní dnes zahájila kvůli nedostatečné pořadatelské službě zahájila řízení.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud