Příbram otevřela fotbalovou akademii. Ročně spolkne 10 milionů korun | iSport.cz
Jan Podroužek
8. června 2014 • 15:15

Příbram otevřela fotbalovou akademii. Ročně spolkne 10 milionů korun

Vstoupit do diskuse
0
Fotbalová akademie byla otevřená v Příbrami
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příbram otevřela první oficiální akademii v Česku. Rozběhne se se začátkem letní přípravy mládežnických mužstev a ročně spolkne deset až dvanáct milionů korun. Klub bude muset kvůli této investici navýšit svůj rozpočet na 45 až 50 milionů.„Možná tu budeme mít méně počmáraných fasád, možná tu bude méně děti kouřit, fetovat, pít alkohol,“ začal s představením příbramské akademie její ředitel Josef Dobeš s tím, že klub nebude vychovávat mladé hochy pouze jako fotbalisty, ale bude se je snažit formovat i po lidské stránce. Představovací konference se zúčastnil i středočeský hejtman Josef Řihák.

Do Příbrami se před začátkem letních příprav začínají sjíždět mladí fotbalisté například z Rakovníka nebo z Benešova. Ti budou mít v budově akademie s ubytováním přednost. Kapacita je zatím 23 míst, přičemž se plánuje rozšíření až na padesát.

Ti budou mít jasně daný režim. Ráno odvoz do školy, tam trénink a studium, pak návrat do akademie, výuka cizího jazyka, trénink, společná večeře a do hajan. Pro fotbalisty z Příbrami platí program do večeře, pak se vrátí do svých domovů.

Příbram díky otevření tohoto výchovného institutu může žádat o dotaci z ministerstva školství. Podle ministra Marcela Chládka půjde o částky v řádech deseti milionů korun, přičemž konkrétní zatím prý být nemůže, kvůli současným škrtům v rozpočtu.

„Přesto budu prosazovat, aby se akademie obecně hodně podporovaly. Peníze, které pro ně vyčleníme, si akademie poměrně rozdělí,“ řekl Chládek.

„Když ministerstvo nepokryje celou částku, kterou budeme ročně do projektu investovat, škrtneme třeba v přestupech nebo v jiných oblastech,“ tvrdí Petr Větrovský, generální ředitel Příbrami.

Patronem příbramské akademie se stal Zdeněk Grygera, který byl blízko špičkovému centru pro mládež v Juventusu, kde působil v letech 2007-2011.

„Fungovalo to tam na podobných principech. Fandím tomuhle projektu,“ nechal se slyšet bývalý reprezentant.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud