5. září 2014 • 13:23

Sláva v Edenu! Fotbalisté Slavie se v rámci oslav utkají s Hajdukem

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté pražské Slavie si v týdnu předehráli 3. kolo Poháru České pošty na Žižkově a reprezentační přestávku využijí k sobotnímu zápasu se spřáteleným Hajdukem Split. Duel v Edenu naváže na více tři roky staré utkání v Chorvatsku a zároveň bude vrcholem oslav 50 let od založení fanouškovské organizace Odbor přátel.Slavia si ve Splitu zahrála v únoru 2011 u příležitosti oslav sta let od založení Hajduku, nad kterým vyhrála 2:0. "Ve Splitu jsme si jak hráči, tak fanoušci utkání užili. Věříme, že by to mohlo být podobné," uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel, který tehdy vstřelil jednu z branek.

Oba kluby pojí společná minulost a velmi přátelské vztahy, neboť Slavia v roce 1911 asistovala při založení Hajduku v pražském pivnici U Fleků. Šestinásobnému chorvatského mistrovi také pomáhala vybudovat klubové základy.

Zápasem vyvrcholí oslavy 50 let od založení Odboru přátel. Jde o nejstarší fanouškovskou organizace v Čechách, která byla založena v roce 1964 a v současné době má několik tisíc členů po celé republice.

Sobotnímu duelu bude předcházet doprovodný program ve fanzóně u obchodního centra v Edenu. Samotný zápas začne v 19:00.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud