31. prosince 2014 • 13:48

Ostuda: Rusové dál dluží Capellovi výplatu, kouč čeká už půl roku

Autor:
Reklama
Trenér ruské reprezentace Fabio Capello má starosti nejen s týmem, ale také s výplatou. Tu nedostal ani po půl roce.
TOP VIDEA
Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér ruské reprezentace Fabio Capello se ani po půlroce nedočká dluženého platu. Vedení fotbalové unie (RFU) podle jejího prezidenta Nikolaje Tolstycha nestihlo sehnat potřebné prostředky, aby se s italským koučem vyrovnalo.Problémem jsou údajně nadcházející svátky a s nimi spojené téměř dvoutýdenní volno, kvůli kterým nebylo možné jednat se sponzory a dalšími partnery o finanční podpoře.

"Před novoročními prázdninami to pro ně nebylo téma," citovala agentura AP Tolstycha. Další jednání jsou podle něj na programu 12. ledna, sám přitom ještě v pondělí tvrdil, že RFU do konce roku všechny závazky uhradí.

Osmašedesátiletý Capello má s unií smlouvu až do domácího mistrovství světa v roce 2018 a ročně si přijde na devět milionů eur. Výplatu však bývalý kouč Realu Madrid, AC Milán, AS Řím, Juventusu a Anglie dostává v rublech a právě nedávný pokles ruské měny celou situaci zkomplikoval. Dlužná částka od července tak totiž přijde RFU na zhruba o 40 procent víc, než kdyby byla zaplacena v termínu.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze