Premier League | Bitva o klenot Swansea. Exsparťana Bonyho chtějí Chelsea i City | iSport.cz
31. prosince 2014 • 12:18

Bitva o klenot Swansea. Exsparťana Bonyho chtějí Chelsea i City

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Střelec Swansea Bony Wilfried
TOP VIDEA
Top góly 5. kola: Hořavův výstavní volej i Krejčího hlavička
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho góly a fotbalové umění lákají. Bývalý sparťanský útočník Wilfried Bony by už v zimě mohl odejít ze Swansea. O jeho služby se totiž hlásí opravdu těžké váhy, momentálně nejlepší kluby Premier League! .Podle listu The Times je Chelsea za šestadvacetiletého fotbalistu Pobřeží slonoviny připravena zaplatit 20 milionů liber (asi 711 milionů korun) a úřadující anglický mistr Manchester City dokonce ještě o deset víc

City už údajně dokonce jednalo s vedením velšského klubu, protože kvůli častým zdravotním potížím Sergia Agüera, Edina Džeka a Stevana Jovetiče potřebuje posílit v útoku. Chelsea si prý Bonyho vyhlédla jako nástupce jeho krajana Didiera Drogby, kterému v létě končí smlouva a navíc mu už je šestatřicet let.

Bony hraje ve Swansea od července 2013 a v minulé sezoně Premier League za klub nastřílel 16 branek a v probíhajícím ročníku přidal osm. V Anglii tak navázal na úspěšné působení z Vittese Arnhem, kam přišel v lednu 2011 po čtyřech letech ve Spartě.

Swansea si svou největší hvězdu chce nechat. Pokud ale přijde lákavá nabídka z elitních celků Premier League, těžko afrického forvarda udrží. V souvislosti s Boym se mluvilo i o zájmu Liverpoolu, kde před odchodem do Sparty neuspěl na testech.

Vstoupit do diskuse
0
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud