Karel Häring
12. ledna 2015 • 04:50

Rosický: Mladým chybí pracovitost, Koller a Nedvěd nebyli supertalenti

Autor: ,
TOP VIDEA
Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň
Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0! Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Deník Sport opět přináší žebříček 50 nejtalentovanějších fotbalistů v Česku narozených v roce 1995 a mladších. Seriál otvíráme rozhovorem s Tomášem Rosickým, který otevřeně mluví o tom, že nastupující generaci chybí větší pracovitost a hlad po úspěchu.V posledních letech se často poukazuje na to, že Češi vymizeli ze špičkových evropských klubů. Podle Rosického rozhodně není problém v tom, že by tuzemští mladíci měli špatné tréninkové podmínky.

„Například Sparta teď vlastní pěkné tréninkové centrum, k dispozici jsou travnatá hřiště i umělka. Když jsem vyrůstal já, trénovali jsme na Podvinném mlýně. Tam byla snad nejhorší škvára na světě, co kdy existovala,“ směje se kapitán české fotbalové reprezentace v rozhovoru pro Sport.

Rosický tvrdí, že současné generaci chybí pracovitost, jakou oplývala třeba parta kolem Pavla Nedvěda. „U nás se teď taky hodně mluví o akademiích. Systém, podle kterého se to musí řídit, je základ. To je strašně důležitý. Jenže můžete mít sebelepší systém, ovšem pokud ti kluci nebudou na sobě pracovat a nebudou mít chuť se zlepšovat, tak z toho nic nebude,“ ví dobře oblíbenec fanoušků Arsenalu.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - QPR 2:1. Podívejte se na Rosického gól
720p 480p 360p 240p

„Když si to vezmete, ti kluci nebyli žádní supertalenti. Honza Koller si někde do dvaceti let přivydělával ve fabrice. Vláďa Šmicer? Jasně, velmi dobrý fotbalista, ovšem zázračný talent to nebyl, to samé platí o Pavlu Nedvědovi, ačkoliv u něj jsem nesouhlasil s tím, když někdo tvrdil, že to měl všechno jen vydřený. On byl šikovný kluk a zároveň na sobě tvrdě pracoval. To vše byli cílevědomí hráči, kteří tvrdě trénovali a dotáhli to tam, kam to dotáhli,“ dává Rosický ty nejlepší příklady.

Klíčové podle něho je, aby mladí fotbalisté nepolevili, ani když necítí přízeň trenéra, „aby byli vytrvalí, měli trpělivost a nevzdávali se. Za celou kariéru zažijí období nahoru dolů několikrát. Když mě trenér nepostaví, neznamená to, že se mu na to vyfláknu a řeknu mu, co si o tom myslím. Naopak, je potřeba to vzít z druhé strany, poctivě trénovat a přesvědčit ho, že dělá chybu,“ zdůrazňuje Tomáš Rosický.

Velký rozhovor s Tomášem Rosickým a pořadí talentů na 50. – 41. místě čtěte v pondělním Sportu! V elektronické verzi si ho můžete zakoupit ZDE »

V pondělním vydání deníku Sport čtěte rozhovor s Tomášem RosickýmV pondělním vydání deníku Sport čtěte rozhovor s Tomášem Rosickým

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smartphony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

 Deník Sport v Google play pro mobily a smartphony se systémem Android stahujte zde >>

Tištěné vydání deníku Sport si nyní můžete přečíst i v elektronické verzi

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze