28. června 2015 • 13:59

Anglie má hrdinky. Fotbalistkám přál k semifinále Rooney i Beckham

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Japonské fotbalistky nezastavila v cestě za obhajobou titulu na mistrovství světa ani Austrálie, i když jim ve čtvrtfinále dlouho vzdorovala. Zápas v Edmontonu rozhodla až v 87. minutě střídající Mana Iwabučiová. V semifinále se Japonky utkají s Anglií, která naopak v sobotu rozhodla svůj zápas s pořádající Kanadou během úvodní čtvrthodiny."I kdybychom nedali gól v normální hrací době, povedlo by se nám to v prodloužení. O tom jsme se bavili v poločase. Hlavní bylo hrát dobře," řekl japonský kouč Norio Sasaki.

V semifinále se Japonky utkají s Anglií, která naopak v sobotu rozhodla svůj zápas s pořádající Kanadou během úvodní čtvrthodiny. V 11. minutě otevřela skóre Jodie Taylorová a krátce nato se trefila i Lucy Bronzeová. Naději dala domácímu týmu snížením těsně před pauzou Christine Sinclairová, Anglie však už vedení udržela.

Radost z anglických fotbalistek měl kapitán národního týmu Albionu Wayne Rooney. Na svém účtu na twitteru jim poblahopřál k postupu do semifinále a napsal, že Anglie je na ně pyšná.

"Píšeme historii, jsme teprve třetí anglický tým v semifinále mistrovství světa. Jsem na všechny ohromně pyšný," řekl kouč Mark Sampson. Jeho svěřenkyně napodobily anglické fotbalisty, kteří byli v semifinále MS v Itálii v roce 1990. Nyní touží navázat na jediný titul kolébky fotbalu, který Angličané vybojovali v roce 1966.

Ve druhém semifinále proti sobě nastoupí USA a Německo.

Mistrovství světa fotbalistek v Kanadě - čtvrtfinále:

Austrálie - Japonsko 0:1 (0:0)

Anglie - Kanada 2:1 (2:1).

Semifinálové dvojice:

USA - Německo,

Japonsko - Anglie.

Radost anglických fotbalistek po výhře nad Kanadou.
Radost anglických fotbalistek po výhře nad Kanadou.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze