Michal Koštuřík
29. června 2015 • 04:50

Švancara sjednotil Brno! Už tři firmy chtějí stavět nové Lužánky

TOP VIDEA
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výstup z celé akce je jasný: Brno chce a potřebuje nový fotbalový stadion, který zaplní do posledního místečka! Sobotní monstrózní rozlučka útočníka Petra Švancary strhla davy a dost možná pohnula problémem, které druhé největší české město léta trápí. „Vraťte fotbal za Lužánky,“ skandovaly tisícovky lidí na benefici odchovance Zbrojovky. Není vyloučeno, že se dočkají a moderní stavba vyroste za pár let právě tady, kde to lidé milují.Už to není tak beznadějné. O zhruba dvoumiliardovou investici projevily podle primátora Petra Vokřála zájem tři firmy. Přislíbily výstavbu nového fotbalového chrámu s kapacitou 20-30 tisíc lidí, který by mohl sloužit i potřebám národního týmu. „Budeme tlačit na to, aby nový stadion vyrostl právě za Lužánkami. A do té doby chceme, aby se tu uskutečňovaly podobné akce, jako byla tato,“ prohlásil Petr Švancara, jehož realizovaná myšlenka sjednotila celé Brno a široké okolí.

Z toho mrazí! Podívejte se, jak fanoušci Za Lužánkami vítali Švancaru

480p 360p 240p
Šlo o Lužánky! Švancara prosil zlobivé fanoušky, ti neposlouchali

Projekt je na stole už osm let. Až nyní se ale daly věci do pochodu, zámožní investoři jsou připraveni se do velké akce pustit. Jestli bude nový stadion za Lužánkami, kde si to přeje většina obyvatelstva, anebo v prostorách brněnského výstaviště, to zatím jasné není. „Já už jsem slyšel tolik variant,“ mávnul rukou Jan Maroši, bývalý výtečný záložník Olomouce a Brna. Také on si předevčírem přišel za Lužánky zavzpomínat a na prahu padesátky ukončit svou aktivní činnost.

Je stále reálnější, že se Maroši důstojného domova pro Zbrojovku dožije. Jedna z firem dokonce už předložila primátorovi vyhotovenou vizualizaci stadionu. „Kdyby se jednalo o jeden subjekt, jsem poměrně skeptický. Vzhledem k tomu, že jsou to tři firmy, které přišly se stejnou myšlenkou, je to zajímavé,“ uvedl Vokřál.

Vrcholného představitele radnice si jubilant Švancara oblíbil. Říká o něm, že je „normální dobré kořeň“. Hlavně jeho jméno je pro něj nadějí, že sobotní show nezůstane poslední. Rád by například viděl v lednu na stadionu extraligový hokej s domácí Kometou. „Záleží, jak to vyhodnotí kompetentní lidé. Pokud dostane Lužánky na starosti subjekt, který se ně bude starat a pořádat akce, na kterých vydělá, tak je možný i hokejový zápas,“ mínil Švancara.

Fanoušci sobě a Švancarovi. Za Lužánky se vrací fotbal po 14 letech

Horváth: Švancara byl ošklivý protihráč, ze soupeřů si dělal srandu

Mercedes Švancara zajel do garáže! Tleskalo mu 35 tisíc fanoušků

Břichem odstavil brankáře, za oslavu dostal žlutou. Kohák zase řádil

BŮH Švancara! Během sóla za běhu zdravil fanoušky Za Lužánkami

480p 360p 240p
Ovace pro Čišovského! Nemocný Plzeňák dostal šek na sto tisíc

Švancara se za slzy nestyděl. Podívejte se, jak skvělou měl rozlučku

MERCEDES Švancara! Podívejte se na úžasné choreo z rozlučky

Střet hvězd! Kohák s Dykem bavili, zpěvák simuloval zásah loktem

Voráček o Švancarově rozlučce: To byl vrchol mé fotbalové kariéry!

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze