Masopust byl pro nás vzorem jako hráč i člověk, vzpomíná Nedvěd | iSport.cz
Štěpán Filípek
29. června 2015 • 17:30

Masopust byl pro nás vzorem jako hráč i člověk, vzpomíná Nedvěd

Reklama
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Může si říkat, že alespoň částečně dosáhl toho, co on. Vždyť jako jediný z Čechů po Josefu Masopustovi získal Zlatý míč. Pavel Nedvěd, bývalý skvělý záložník, se však se zesnulou legendou ani trochu nesrovnává. „Byl to náš nejlepší český fotbalista všech dob,“ říká s úctou. „A taky vzor – jako hráč i člověk.“Zpráva o úmrtí slavné fotbalové osobnosti zastihla Pavla Nedvěda v Itálii, kde žije. A nejen na Apeninském poloostrově jeden z ředitelů Juventusu Turín poznal, jakou úctu Masopustovi projevují. „Když jsem vyhrál Zlatý míč, všichni říkali: Jó, vy už ho máte. A vyslovovali jméno Pepíka Masopusta,“ vzpomíná.

To stejné platilo při debatách s lidmi z turínského velkoklubu. „Vždycky o něm mluvili s velkým uznáním a kýváním hlavou i rukama, jak to v Itálii dělají. Z toho poznáte, jak moc si ho vážili,“ usmívá se Nedvěd.

Sám jako malý kluk hltal knížku s Masopustovým příběhem. I příhodu, jak na mistrovství světa 1962 nechal Brazilce Pelého, který se trápil na hřišti zraněný, gentlemansky odehrát míč. Sám snil o vlastních úspěších, ale nikoli tak zářivých, jakých dosáhl jeho předchůdce. S vrcholem v podobně Zlatého míče. „Nikdy jsem nepomyslel na to, že bych mohl být vedle něho,“ tvrdí.

Byť mezi nimi byl velký generační rozdíl, jako začínající hráč Nedvěd k finalistovi mistrovství světa vzhlížel. Ostatně, také on si zahrál za pražskou Duklu, s níž byla spjata Masopustova nejlepší hráčská léta. „Pro mě i pro nás všechny to byl velký vzor. Vzor fotbalového umění i skromnosti a přátelství,“ netají Nedvěd respekt.

Rozhovor s Pavlem Nedvědem o Josefu Masopustovi v úterním deníku Sport

Jelínek: Masopust byl gentleman světového formátu i můj druhý táta
480p 360p 240p

Vzpomínka na Josefa Masopusta: Jak navštívil redakci Sportu
720p 480p 360p 240p

Josef Masopust (v horní řadě třetí zprava) ve výběru světa při utkání s Anglií ve Wembley v roce 1963
Josef Masopust (v horní řadě třetí zprava) ve výběru světa při utkání s Anglií ve Wembley v roce 1963

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud