Stanislav Hrabě
3. července 2015 • 14:34

Dukla Praha vyrazila na Celtic, cizince bez víz nechala doma

Do britského střeženého prostoru snadno pronikli Michael Krmenčík a Francouz Jean-David Beauguel
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z GLASGOW | Tomu se říká příprava! Duklu Praha pozval na zápas slavný Celtic Glasgow. „Když vás osloví takový klub, není co řešit, každý by takové pozvání přijal,“ vítá trenér Luboš Kozel mistra Skotska jako sparingpartnera. „Dá to víc než čtyři jiná přátelská utkání,“ zdůrazňuje jeho přínos. Měl ovšem i ztráty. Do Velké Británie nepřicestovali hráči, kteří nejsou občany Evropské unie.Bidje Manzia z Konga, Aldin Čajič z Bosny a Hercegoviny a Branislav Miloševič ze Srbska. To jsou hráči Dukly Praha, které nepustily do Velké Británie zpřísněné podmínky na hranicích a ostrovy za kanálem La Manche. Nejsou totiž součástí shengenského prostoru. „Vyřízení víz by trvalo měsíc,“ upozorňuje Kozel. „Je to škoda především pro ně, rádi by si proti takovému soupeři zahráli,“ vžívá se do jejich pocitů.

Přímočaře prošel hranici francouzský útočník Jean-David Beauguel, „Je to výhoda být evropský občan,“ pochvaluje si. Mírné potíže měl španělský kolega Néstor Albiach. „Má totiž tři měsíce propadlý pas,“ oznamuje vedoucí mužstva Petr Malý. Naštěstí mohl vycestovat na španělský občanský průkaz. Nikdo jiný nedostatky v dokumentech nehlásil. „Néstor je v tomhle výjimečný,“ podotýká trenér Kozel.

Zápas v Glasgow program přípravy nijak nenarušuje, cestování a přesun o jedno časové pásmo na západ mu nevadí. "Doma bychom měli jeden trénink, ten zvládneme i ve Skotsku,“ shrnuje trenér Kozel. „Zápas bude před vyšší návštěvou, klukům se zvedne motivace,“ odhaluje další výhody.

Výsledek bude ovšem sledovanější než předchozí přípravné duely, ostudu hráči Dukly udělat nechtějí. „Je to pro nás velká prověrka,“ souhlasí Kozel. Hráli jsme s mistrem Slovenska (Trenčín), teď hrajeme s mistrem Skotska (Celtic), na soustředění v Rakousku nás čeká řecký premiant (Olympiakos Pireus),“ vypočítává. „Kvalita se zvedá,“ dodává.

Dukla Praha bude mít opravdu luxusní předligovou přípravu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze