12. srpna 2015 • 21:06

Rozhodčí Kovařík končí. Udělil 50 červených a 873 žlutých karet

Autor: sq, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejzkušenější ligový rozhodčí Libor Kovařík končí. Na vlastní žádost uzavřel svou kariéru sudího.„Ano, rozhodl jsem se na základě vlastního rozhodnutí ukončit kariéru rozhodčího. Dále bych to nechtěl komentovat,“ potvrdil devětatřicetiletý mezinárodní sudí Kovařík pro iSport.cz.Server Hattrick.cz, který s informací přišel jako první, spekuluje, že za jeho rozhodnutím stojí čerstvý postih ze strany komise rozhodčích. Ta ho údajně měla potrestat (spolu s dalšími arbitry duelu) vícezápasovým distancem za to, že coby čtvrtý rozhodčí nepostřehl, že při zápase druhého kola Sparta–Baník (3:1) chyběly prvních pět minut na trávníku rohové praporky.

To nikdo více nekomentoval, komise pouze prostřednictvím webu FAČR svému bývalému sudímu poděkovala. „Děkujeme Liboru Kovaříkovi za všechno, co v roli rozhodčího dokázal. Do jeho další životní etapy mu přejeme hodně sil, zdraví a úspěchů.“

Kovařík odpískal jako hlavní 197 ligových utkání (mezi nimi i to nedávné, v němž na popud asistenta chybně nařídil „Lafatovu penaltu“ proti Teplicím), což je rekord nejvyšší soutěže. Působil také coby mezinárodní sudí, pískal především utkání Evropské ligy a kvalifikace mistrovství Evropy.

Sudí Kovařík během své kariéry vyloučil 50 hráčů a udělil 873 žlutých karet, což ho řadí na první místo v historických tabulkách ligy.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud