25. srpna 2015 • 04:59

Kovařík: Berbr vytváří dojem, že přes Damkovou ovlivňuje i Evropu

Reklama
Elitní sudí Libor Kovařík kritizuje Romana Berbra i Dagmar Damkovou
TOP VIDEA
Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý
Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0 Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

V první části své exkluzivní zpovědi pro deník Sport mezinárodní rozhodčí Libor Kovařík hovořil především o způsobu, jakým svazový místopředseda Roman Berbr bezprecedentně řídí fotbalové sudí. I o tom, jak je zastrašuje a ponižuje. Nyní se Kovařík dostává i k dalším tématům. Třeba k záměrně přeceňované roli Dagmar Damkové v evropském fotbale.Berbr totiž často zdůrazňuje, jak členství Damkové v komisi rozhodčích UEFA pomáhá českému fotbalu na mezinárodním poli. Vzpomeňme třeba loňský kvalifikační zápas v Turecku. V něm podle neodpískal proti českému týmu sudí penaltu po Váchově faulu. „Všichni jsme byli rádi, že máme Damkovou,“ tvrdil tehdy kontroverzní funkcionář.

Libor Kovařík jako první rozhodčí otevřeně promluvil v rozhovoru pro deník Sport o vlivu Romana BerbraLibor Kovařík jako první rozhodčí otevřeně promluvil v rozhovoru pro deník Sport o vlivu Romana Berbra
Jenže mohl za to opravdu vliv Berbrovy manželky? Kovařík se staví k takovému vysvětlení skepticky. „Žádný rozhodčí nám nebude kvůli paní Damkové pomáhat. Takové uvažování je podle mě naprosto scestné. Podle mého názoru chce Roman Berbr jen využít situaci a vytvořit dojem, že on prostřednictvím paní Damkové spoluovládá už nejen český, ale i evropský fotbal. A že bez Damkové, a tím pádem i bez něj, náš fotbal špatně skončí,“ vysvětluje si Kovařík takové chování.

Jako rozhodčí se zkušenostmi z mezinárodních reprezentačních i pohárových zápasů je přesvědčený, že vliv Damkové tak daleko nesahá. Akorát Berbr se takto nepřímo snaží zvyšovat svojí důležitost.

„V zahraničí není rozhodující, kdo sedí v jaké komisi, ale jaké podáváte výkony, zda máte štěstí na zápasy, popřípadě delegáty... V posledních letech pískal finále Ligy mistrů třeba Maďar nebo Turek a tito pánové v komisi rozhodčích nikoho nemají. Důležitá je totiž jejich kvalita a výkony. To rozhoduje,“ tvrdí Kovařík, který kvůli přílišnému Berbrově vlivu nedávno ukončil profesionální rozhodcovskou kariéru.

Druhý díl rozhovoru s rozhodčím Liborem Kovaříkem čtěte v úterním vydání deníku Sport

- Proč sudí jezdí na semináře do exotických míst?

- Proč Libor Kovařík pískl penaltu po nafilmovaném pádu Davida Lafaty?

- Co také zaznělo z úst Romana Berbra a Dagmar Damkové při seminářích sudích?

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze