Štěpán Filípek
31. srpna 2015 • 04:55

Berbr roztáhl křídla nad vším, Damková je katastrofa, říká sekretář

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vliv místopředsedy FAČR Romana Berbra na český fotbal popisuje Josef Nikodém, dlouholetý sekretář Řídící komise pro Čechy (ŘKČ), který byl vloni „odejit“ nedlouho poté, co se šéfkou komise stala Dagmar Damková. Nikodém pro deník Sport podrobně vykreslil, jak tomuto orgánu, který je klíčový pro nižší fotbalové soutěže, místo ní vládne právě Berbr. „Roztáhl křídla úplně nad vším,“ řekl v rozhovoru pro deník Sport.Podle Josefa Nikodéma Damková vykonává svou funkci šéfky ŘKČ jen formálně. „V poslední době, kdy po Rostislavu Votíkovi převzala řídící komisi paní Damková, se (Berbr) etabloval, samozvaně se do té funkce pasoval. S odůvodněním, že Dáša na to nemá čas a je třeba jí pomoct,“ popisuje.

Když se Berbra ptal, proč tedy byla šéfkou komise vůbec zvolena, odpověděl mu, že UEFA vyžaduje, aby předsedkyně komise rozhodčích byla zároveň členkou výkonného výboru. „Tak bylo potřeba najít místo a našlo se. Ale tu funkci nevykonává vůbec,“ tvrdí Nikodém.

Josef Nikodém byl téměř dvacet let sekretářem Řídící komise pro ČechyJosef Nikodém byl téměř dvacet let sekretářem Řídící komise pro Čechy

„O Dáše můžu prohlásit, že s píšťalkou dosáhla absolutního vrcholu, ale za stolem je to katastrofa. Udělal jsem si obrázek krátce po valné hromadě, kdy byla zvolena. Přišel jsem za ní do kanceláře a potřeboval požehnat určité rozhodnutí. Vzala mobil a povídá do něj: Romane…“ říká v rozhovoru pro Sport muž, který v ŘKČ strávil téměř dvacet let.

Na zasedáních pak prý byla Damková jen do počtu – tedy pokud vůbec dorazila. „Dáša přišla pozdravit, někdy tam vydržela sedět i celé zasedání, ale nebylo to časté. Všechno řídil Berbr, bylo jasné: Tady tomu velím já! Také jsem pak řešil některé složitější věci rovnou s ním,“ vzpomíná Nikodém, jehož pak výpověď z funkce, kterou zastával téměř dvacet už ani nepřekvapila:

„Předložil mi ji generální sekretář FAČR Rudolf Řepka s odůvodněním: Víš, že tě Berbr nemá rád…“

Celý rozhovor s Josefem Nikodémem čtěte v pondělním deníku Sport!

O čem ještě mluví?
- Libor Kovařík prý podal přesný obrázek toho, co se ve fotbale děje
- Co ještě říká o Dagmar Damkové?
- Jak získává Berbr svůj vliv?
- O rozhodčích, kteří postupují do ligy

Elektronickou verzi Sport si můžete zakoupit ZDE »

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze