28. září 2015 • 20:09

Legendy i minutový potlesk. Ďolíček vzpomínal na Lukáše Přibyla

Autor: ,
480p360p240p
Legendy i minutový potlesk. Ďolíček vzpomínal na Lukáše Přibyla
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už počtvrté zavzpomínali legendární fotbalisté Bohemians 1905 a známé tváře z týmu Real TOP Praha na zesnulého Lukáše Přibyla. Oblíbený funkcionář byl známý tím, že byl do fotbalu blázen a člověk se s ním nenudil. „Beru to tak, že je andělem strážným nás Bohemkářů a celé Bohemky,“ věřil Antonín Panenka.Před samotným utkáním staré gardy Bohemians 1905 a týmem Real TOP Praha probíhal na Memoriálu Lukáše Přibyla na stadionu Bohemians 1905 v Ďolíčku zábavný program. Real Top Praha pak věnoval šek na 100 000 korun pro charitativní účely.

„Škoda, že dnes není Lukáš mezi námi. Ale doufám, že se dívá shora a že se mu to líbí,“ řekl Penenka. „Vzpomínám na něj jen v tom nejlepším. Já jsem ho zažil věčně optimistického a s dobrou náladou. Byl to obrovský srdcař Bohemky a celého fotbalu,“ dodal.

Podobný názor měl další velký fanoušek Bohemians 1905, herec Ivan Trojan. „Je mi smutno. Zároveň ale vím, že jsme toho spolu s Lukášem hodně hezkého prožili a že on i za tak krátkou dobu stihl udělat spoustu dobrých věcí. Také dost lidí ovlivnil,“ tvrdil.

480p 360p 240p
Legendy i minutový potlesk. Ďolíček vzpomínal na Lukáše Přibyla

„Myslím, že takových lidí bylo vůbec málo. A v českém fotbale bych je spočítal na jedné ruce,“ dodával Trojan.

„Ono už je to trochu klišé, ale kdykoliv se s Lukášem člověk setkal, tak se začal gebit a ani nevěděl, proč se gebí. Byl to člověk, který rozséval optimismus. Proto byl kvalitní a vyhledávaný jako kamarád,“ podotkl herec a velký fotbalový fanoušek David Novotný.

Samotný zápas ovládli domácí. Fotbalisté staré gardy Bohemians 1905 porazili Real TOP Praha 5:3. Výsledek ale nebyl podstatný. Fanoušci i hráči si přišli především zavzpomínat na Lukáše Přibyla. Oblíbeného funkcionáře uctili minutovým potleskem ve 33. minutě utkání. Právě ve třiatřiceti letech totiž Přibyl zemřel.

Potlesk pro Lukáše Přibyla i od Marka Jankulovského a Marcela Ličky
Potlesk pro Lukáše Přibyla i od Marka Jankulovského a Marcela Ličky

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze