Legenda Novotný: Sparta ukázala sílu v Evropě, ale Plzeň má výhodu | iSport.cz
Tomáš Podvín
31. prosince 2015 • 17:38

Legenda Novotný: Sparta ukázala sílu v Evropě, ale Plzeň má výhodu

Jiří Novotný: Sparta ukázala v Evropě sílu, ale zisk titulu bude těžký
TOP VIDEA
“Rozevlátý” sudí Houdek? Porovnejte si jeho výkon v Olomouci s předchozími zápasy “Rozevlátý” sudí Houdek? Porovnejte si jeho výkon v Olomouci s předchozími zápasy
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Opět hájil barvy své milované Sparty, tentokrát v Silvestrovském derby. Čtrnáctinásobný ligový mistr Jiří Novotný dělal, co mohl, ale jeho tým nakonec se Slavií padl 3:5. „Slavia byla o něco lepší a tu výhru si zasloužila,“ uznal po utkání legendární fotbalista.Derby je pro oba tábory vždy prestižní záležitostí a znát to bylo i při tom Silvestrovském. Jiří Novotný spoluhráče hecoval, jednou se dokonce obořil na rozhodčího, když měl pocit křivdy. Po utkání, ve kterém Sparta nakonec prohrála 3:5, už to ale bral s nadhledem. „Kousat to budu, než dojdu do kabiny. Pak je to v pohodě,“ smál se.

Novotný, který získal v dresu Sparty rekordních čtrnáct ligových titulů, pochopitelně klub svého života nadále pozorně sleduje. Jinak tomu nebylo ani na podzim. „Co se týče Evropské ligy, Sparta ukázala svoji sílu, ale bohužel to nedokázala potvrdit v lize. Tam body zbytečně ztrácela,“ hodnotil.

„Naopak Plzni se v Evropské lize moc nedařilo, ale u nás doma vyhrávala. A dokázala zvládnout i zápasy, ve kterých se jí tolik nedařilo,“ popisoval Novotný největšího sparťanského rivala v boji o titul.

Jiří Novotný: Sparta ukázala v Evropě sílu, ale zisk titulu bude těžký

Kdo tedy bude v květnu podle bývalého reprezentanta slavit ligový primát? „Jako sparťan věřím, že to Sparta zvládne, ale bude to mít hodně těžké. Plzeň bude mít navíc výhodu v tom, že nebude nastupovat v Evropské lize,“ myslel si Novotný.

Může kartami zamíchat pražská Slavia, která nastartovala velmi ambiciózní projekt? „Jedna věc je, že má za sebou silný magnát v čínských majitelích a dostatek peněz na posily, což už využívá. Možná to ale bude trvat, protože ti hráči potřebují čas na to, aby se sehráli. Každopádně šance, že jim to klapne hned, taky je,“ říkal.

A jak se velký sparťan Novotný tváří na přestup Josefa Hušbauera, který do Slavie zamířil právě z letenského klubu? „Pepa ve Spartě bohužel nenastupoval a rozhodl se pro Slavii. Posílil konkurenta, ale já to beru tak, že to je fotbalový život,“ uzavřel.

Minuta ticha za Srníčka. Otevřel brány do Anglie, zaznělo při derby

Fotbalisté pražské Sparty během Silvestrovského derby
Fotbalisté pražské Sparty během Silvestrovského derby

Luboš Kozel: Věřím že se Slavia po změně majitele dostane na vrchol

 
Články odjinud


Články odjinud