1. března 2016 • 04:30

TOP 500 hráčů světa: Málo Angličanů, vešli se ČTYŘI Češi

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Renomovaný fotbalový časopis World Soccer stejně jako minulý rok zveřejnil žebříček 500 nejdůležitějších hráčů světa. Zatímco za rok 2014 se mezi vyvolené dostal jediný Čech – Bořek Dočkal, za ten minulý figurují ve výběru hned čtyři – k Dočkalovi přibyli ještě Petr Čech, Vladimír Darida a Pavel Kadeřábek. Největší zastoupení má Argentina (46), překvapením je relativně nízký počet hráčů z Anglie (12).Zajímavá sonda posuzuje, jací hráči jsou ve svých klubech nejvíc platní. Češi si poměrně výrazně polepšili. Ve výběru zůstal stejně jako za rok 2014 Bořek Dočkal, klíčový muž Sparty i české reprezentace.

Do elitní pětistovky se v aktuálním vydání dostal také Petr Čech, který se vrátil na pozici jedničky po přestupu z Chelsea do Arsenalu. Časopis World Soccer na listinu zapsal i dva české fotbalisty působící v bundeslize.

Vladimír Darida si vybudoval silnou pozici v Herthě Berlín, po přestupu ze Sparty se do sestavy Hoffenheimu ve většině zápasů protlačil i Pavel Kadeřábek. Celkem má Česko čtyři zástupce, o tři víc než v březnu 2015, kdy byl zveřejněn minulý výběr.

Žebříčku vévodí hráči z Argentiny, kterých je 46. V pořadí zemí je druhé Španělsko (39), za ním pak Německo a Brazílie (34). Belgie, první země na žebříčku FIFA, má ve výběru celkem 20 fotbalistů.

Jak jsou na tom i čeští soupeři ve skupině letního mistrovství Evropy ve Francii? O Španělsku už byla řeč, Chorvatsku patří místo pro deset fotbalistů, osmička hráčů je z Turecka. Zajímavostí jsou například čtyři fotbalisté z Maďarska, hned šestnáctka fotbalistů z Mexika či sedmnáct zástupců z Portugalska.

Zklamáním může být nízký počet Angličanů, kterých je pouze 12. Země pyšnící se nejkvalitnější ligou na světě doplácí na to, že v její soutěži nastupuje velké množství cizinců, zatímco na domácí fotbalisty v našlapaných kádrech nezbývá místo.

Zástupci vybraných zemí v žebříčku časopisu World Soccer

1. Argentina (46), 2. Španělsko (39), 3. Německo, Brazílie (34), … Belgie (20), Portugalsko (17), Mexiko (16), Anglie (12), Chorvatsko (10), Turecko (8).  

Česko (4): Bořek Dočkal (Sparta), Petr Čech (Arsenal), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Vladimír Darida (Hertha Berlín).

Na kompletní žebříček 500 nejdůležitějších fotbalistů podle časopisu World Soccer se podívejte ZDE »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze