Čechův souboj s Messim? Dva snadné góly, pak ale objetí a úsměvy | iSport.cz
24. února 2016 • 04:59

Čechův souboj s Messim? Dva snadné góly, pak ale objetí a úsměvy

Autor: jon
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šest zápasů, kdy střílel na Petra Čecha v brance Chelsea, vyšel za Barcelonu naprázdno. Proti Arsenalu už ale šlo o jinou písničku. Lionel Messi v úterním osmifinále Ligy mistrů překonal českého gólmana hned dvakrát. Duel dvou opor byl jedním z velkých témat celého utkání, nakonec se smál Argentinec. Čech s oběma zásahy těžko mohl něco dělat a s nejlepším fotbalistou světa se po utkání přátelsky objal.Messi si na hřišti stoupl proti Petru Čechovi posedmé v kariéře. Gólman Arsenalu sice čaroval při střelách Suáreze i Neymara, jednou mu pomohla tyčka. Na Lionela Messiho ale byl tentokrát krátký.

Hvězdný Argentinec se trefil dvakrát ve druhém poločase. Poprvé zakončil bleskový brejk po akci Suáreze s Neymarem, balon doklepával téměř do odkryté branky. Druhý zásah přidal po pokutovém kopu, který sám po chybě Mertesackera vybojoval.

"Že šlo o první góly Petru Čechovi? Hlavní je, že jsme uhráli skvělé vítězství proti silnému týmu. Jsem šťastný za tvrdou práci celého týmu," hodnotil skromně jeden z nejlepších fotbalistů planety. "Naštěstí se nám podařilo skórovat z penalty. Gólmani nás studují pořád víc víc a je čím dál těžší ji proměnit," liboval si drobný Argentinec.

Messi se trefil v 51. utkání Ligy mistrů. Jen Raúl (56) a Cristiano Ronaldo (60) stříleli ve více zápasech. Série bez branky proti Petru Čechovi trvala podle serveru Uefa.com 10 hodin a jedenáct minut.

Petr Čech jinak držel nad vodou svůj tým seč mohl, proti Messiho akcím opravdu jen těžko mohl něco dělat. Po utkání se oba hráči přátelsky objali a usmívali se. Stejně jako ostatním aktérům je nejspíš jasné, že rozjetá Barcelona si výhrou 2:0 na Arsenalu hodně pomohla k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.

"Hráli jsme naivně, to je velmi frustrující. Když vypadalo, že bychom mohli vyhrát utkání, přestali jsme se soustředit," mrzelo trenéra Arsenalu Arséne Wengera.

"Měli jsme šance, ale nedali jsme góly. Do utkání jsme vložili hodně energie, ale technicky jsme byli velmi průměrní. Jestli můžeme postoupit? Relálně je to opravdu těžké, ne-li nemožné. Ale pojedeme do Španělska bojovat," slíbil.

 
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud