21. března 2017 • 04:50

Talent roku Schick: Začátky v Itálii byly těžké. Nyní vím, že mi trenér věří

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jasné vítězství o 380 bodů získal útočník Patrik Schick v anketě Talent roku. Jednadvacetiletý fotbalista byl loni nejprve oporou Bohemians 1905, než v létě zamířil do Sampdorie Janov. Tam se okamžitě zařadil mezi vycházející hvězdy italské ligy a už má na svém kontě sedm vstřelených gólů, přestože do zápasů naskakuje především jako střídající hráč. Navíc se mluví o tom, že by ho rád koupil Inter Milán.Schick na vyhlášení ankety Fotbalista roku nicméně přiznal, že start angažmá v Sampdorii pro něj nebyl vůbec snadný. A to nejen po sportovní stránce. „Začátky v Itálii byly těžké, neuměl jsem jazyk, nikoho jsem neznal, vytížení nebylo optimální,“ tvrdil.

720p 480p 360p 240p
Talent Schick: Začátky v Itálii byly těžké

Boj ovšem nevzdal a vše se postupně zlepšuje. „Sám sobě jsem si dokázal, že umím překonat překážky, které se mi postaví do cesty. S trenérem v Sampdorii jsem to neměl lehké, ale nyní vím, že mi trenér věří,“ dodal.

Celkově prožil mladý útočník poměrně hektický rok 2016. „Byl to zajímavý rok,“ usmívá se fotbalista, který dokázal v jednom kalendářním roce střílet branky za Bohemians v české lize a pak například také na půdě Juventusu v dresu Sampdorie Janov.

Jedna věc ale potěšila Schicka ještě více než všechny góly. „Hlavně jsem rád, že jsme s jednadvacítkou postoupili na EURO,“ pochvaloval si největší český talent roku 2016.

Trenér roku Vítězslav Lavička, talent roku Patrik Schick, fotbalista roku Petr Čech, fotbalistka roku Lucie Voňková a člen síně slávy Dušan Uhrin st.
Trenér roku Vítězslav Lavička, talent roku Patrik Schick, fotbalista roku Petr Čech, fotbalistka roku Lucie Voňková a člen síně slávy Dušan Uhrin st.

720p 480p 360p 240p
Fotbalisté i jejich partnerky čekali na vyhlášení ankety Fotbalista roku

720p 480p 360p 240p
Petr Čech je podeváté fotbalistou roku

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze