9. května 2017 • 13:13

Jankulovski má 40! Unikátní GALERIE z úspěšné kariéry nejen v AC Milán

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

V českém fotbale nenajdete mnoho hráčů, kteří toho dokázali tolik jako Marek Jankulovski. Někdejší dlouholetý reprezentant dnes slaví čtyřicátiny. Připomeňte si jeho kariéru v unikátní GALERII iSport.cz.Z Ostravy však ofenzivně laděný obránce odešel už ve 23 letech do Itálie, kde prožil 11 sezón. Hrál za Neapol a Udine, nejslavnějším obdobím ale bylo šest let strávených ve slavném AC Milán. V jeho vyhrál Ligu mistrů, Superpohár, MS klubů (vše 2007) i italskou ligu (2011).

Dva slavní baníkovci spolu! Marek Jankulovski na reprezentačním srazu s Milanem Barošem v roce 2003.
Dva slavní baníkovci spolu! Marek Jankulovski na reprezentačním srazu s Milanem Barošem v roce 2003.

Ostravský odchovanec patřil dlouhá léta také k oporám české reprezentace, na kontě má bronz z EURO 2004. Za národní tým nastoupil Jankulovski v 78 zápasech a dal 11 branek.

Z Itálie odešel po zranění kolenních vazů v březnu 2011 a kariéru chtěl zakončit v domovském Baníku. Jeho obnovená premiéra však trvala v říjnu před šesti lety při osudném utkání s Hradcem Králové jen osm minut, hned v prvním utkání po návratu si na Bazalech poranění vazů obnovil.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze