15. května 2017 • 13:30

Kandidáti do vedení fotbalu: trojice o předsedu, hlásí se Damková i Kula

Autor: ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová asociace ČR definitivně potvrdila, že na post předsedy asociace kandidují bývalý generální sekretář Petr Fousek, ředitel společnosti Ondrášovka Libor Duba a šéf marketingové společnosti STES Martin Malík. Nikdo jiný do páteční půlnoci přihlášku nepodal, kandidátka nepřišla ani dnes poštou. Známá jména se objevila mezi uchazeči o další funkce ve výkonném výboru.Trojici kandidátů na předsedu oznámila asociace už v pátek na tiskové konferenci, ještě se ale čekalo, zda se do boje o nejvyšší fotbalový post nepřihlásí někdo další. Ale nestalo se tak.

Nástupce současného předsedy Miroslava Pelty, který se kandidatury vzdal kvůli obvinění z možného zneužití dotací z MŠMT, tak bude valná hromada FAČR volit 2. června ze tří uchazečů.

Čtyřiapadesátiletý Fousek je zkušený fotbalový funkcionář, který vedl na FAČR mezinárodní oddělení, následně byl generálním sekretářem a působil i v komisích futsalu FAČR, UEFA a FIFA. Rovněž je mezinárodním delegátem i v zápasech Ligy mistrů a šéfoval organizačnímu výboru při pořadatelství mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Šestačtyřicetiletý Malík je marketingovým specialistou a momentálně řídí STES, dceřinou společnost FAČR starající se o marketingová práva českého fotbalu. V minulosti pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti Warner Bros. Entertainment, výkonný ředitel nizozemské agentury Boomerang digital či marketingový ředitel ve fotbalové Slavii. Studoval fotbalový management ve švýcarském Lausanne.

Berbr hovořil o Damkové: Moje polomanželka informovala předsedu UEFA

Čtyřiatřicetiletý Duba je generálním ředitelem společnosti Ondrášovka, která dlouhodobě sponzoruje český fotbal hlavně na regionální úrovni. Hájí především zájmy mládežnického a neprofesionálního fotbalu a uplatnit chce zkušenosti z funkce krizového manažera.

Na kandidátkách je osm z 13 členů současné fotbalové vlády. Své posty vedle Pelty neobhajují členové výboru Josef Tancoš, Vlastimír Hrubčík, Josef Lébr a Michal Prokeš.

Současnému místopředsedovi za Moravu Zdeňku Zlámalovi budou konkurovat šéf prostějovského fotbalu František Jura, šéf třineckého klubu Karel Kula a bývalý místopředseda Jiří Kubíček, který se chce do vedení asociace vrátit po osmi letech.

Post místopředsedy za Čechy bude obhajovat Roman Berbr, proti kterému se postaví předseda Středočeského fotbalu a bývalý ligový sudí Miroslav Liba a místopředseda komise rozhodčích Petr Mlsna. Ten původně kandidoval i na předsedu, ale rozhodl se soustředit na post místopředsedy.

Místa předsedů řídících komisí pro Čechy a Moravu obhajují Dagmar Damková a Petr Blaha. Kandidátky do výboru znovu podali také předseda komise pro stadiony Rostislav Votík, předseda komise pro regionální fotbal Miroslav Vrzáček, šéf LFA Dušan Svoboda a majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík.

Kandidáti do vedení Fotbalové asociace ČR
Předseda: Martin Malík, Petr Fousek, Libor Duba.
Místopředseda za Moravu: Zdeněk Zlámal, František Jura, Jiří Kubíček, Karel Kula.
Místopředseda za Čechy: Roman Berbr, Petr Mlsna, Miroslav Liba. 
Předseda řídící komise za Čechy: Dagmar Damková. 
Předseda řídící komise za Moravu: Pavel Blaha, František Jura, Pavel Nezval, Alan Jančík.
Člen za Čechy: Miroslav Liba, Rostislav Votík, Ladislav Čičmanec, Michal Fischer, Petr Mlsna, Michal Blaschke. 
Člen za Moravu: Miroslav Vrzáček, František Jura, Karel Kula, Pavel Brímus, Stanislav Kaláb, Pavel Blaha. 
Člen za ligu: Tomáš Paclík, Dušan Svoboda, Miroslav Dvořák.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze