16. června 2017 • 22:58

Reprezentace v malém fotbale je ve finále mistrovství Evropy. Utká se Ruskem

Autor: ,
Česká reprezentace v malém fotbale
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští reprezentanti v malém fotbalu jsou ve finále domácího mistrovství Evropy. V semifinále v Brně dnes porazili šestinásobné šampiony z Rumunska 4:3 a v sobotním duelu o titul se od 20:00 utkají s Ruskem, které zdolalo Maďarsko 3:0. Dva góly českého týmu vstřelil Patrik Levčík, po jednom přidali David Bednář a Michal Salák.Rumuni se od úvodních minut dostali do velkého tlaku, z něhož ale vytěžili pouze nastřelenou tyč. Ve 12. minutě Mařík šikovně rozehrál trestný kop a Bednář otevřel skóre. Rumuni ale v závěru poločasu dvěma góly otočili výsledek.

Po změně stran se ale dvakrát prosadil Levčík a po chybě soupeře ještě zvýšil Salák. Rumuni ještě v nastaveném čase v oslabení snížili, porážku ale neodvrátili.

"Důležité bylo, že jsme přežili počáteční nápor s čistým kontem. Rumuni po inkasovaném gólu znervózněli. Hodně nám pomohl rychlý vyrovnávací gól po změně stran. Po něm už jsme měli zápas pod kontrolou," řekl novinářům Levčík.

Ve finále bude reprezentace bojovat o první titul. Před šesti lety získali Češi stříbro a celkem čtyřikrát skončili na ME třetí.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze