2. listopadu 2017 • 18:46

MŮJ PRVNÍ GÓL: Ličkovi poprvé přihrál Bale. A byla s ním sranda, říká

Autor:
1080p720p360p
MŮJ PRVNÍ GÓL: Ličkovi poprvé přihrál Bale. A byla s ním sranda, říká
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mario Lička je spolu s otcem Vernerem a bratrem Marcelem dalším členem hrdého rodu fotbalových gentlemanů. Během kariéry hrál záložník i ve Francii, Anglii a Polsku, jeho kořeny patří ale do Baníku, s nímž vyhrál ligu v roce 2004. „Titul byl něco úžasného. Od prvního do posledního kola jsme měli vyprodané Bazaly,“ rozplývá se. „Na to člověk nikdy nezapomene.“„Začínal jsem zhruba ve čtyřech letech. S celou rodinou jsem žil ve Francii, kde hrál táta Verner profesionálně fotbal. Právě on mě přivedl do mého prvního klubu, a to do Grenoblu. V žákovských letech ve Francii jsem hrál útočníka. Táta chtěl, abych dával góly, což se mi i docela dařilo. Po návratu domů jsem se posunul do zálohy a tam už také zůstal.

Od deseti let jsem působil v mateřském Baníku, první profesionální smlouvu jsem ale dostal až ve dvaceti, čemuž tedy předcházelo deset let tvrdé práce a odříkání. (směje se) Můj první ligový zápas jsme odehráli na Bohemce a bohužel prohráli 1:2. Zrovna mně se ale podařilo vstřelit ten náš gól. Na jaře jsem pak dal dva góly Spartě. Vím, že dva jí vstřelil i můj bratr Marcel, tak aspoň v tomhle jsem ho dohnal. (směje se)

1080p 720p 360p
MŮJ PRVNÍ GÓL: Ličkovi poprvé přihrál Bale. A byla s ním sranda, říká

Titul byl něco úžasného. Od prvního do posledního kola jsme měli vyprodané Bazaly. Na to člověk nikdy nezapomene. V sezoně jsem skóroval jen čtyřikrát. Ale to množství šancí, co jsem nedal… Kdybych jich proměnil půlku, měl bych nějakých patnáct gólů.

Titul jsem s Baníkem mohl získat i v sezoně 2009/10. Musím říct, že tahle sezona mi v žaludku ležela ještě dlouho. Chyběl opravdu jen krůček. Přišli jsme o něj dvě kola před koncem remízou s Mladou Boleslaví. Renda Bolf byl zraněný, mě střídali v 60. minutě po nějaké srážce a nakonec jsme dostali vyrovnávací gól. Myslím, že to doteď mrzí všechny, co za Baník tenkrát hráli.

Dva roky jsem působil v Southamptonu a byla to pro mě obrovská škola. Super stadion i fanoušci, skvělé podmínky pro fotbal. Prvním gólem byla střela zdálky proti Stoke, vyhráli jsme 1:0. A asi budete znát toho, kdo mi na tu branku nahrál. Gareth Bale. Tehdy začínal, bylo mu 17 let, ale rozhodně tak nevypadal. Byl už vyspělý a my ho používali na post krajního beka. Už tehdy se jevil velmi zdatný technicky. Kopal přímáky přes zeď a každý věděl, že je to velký talent. O rok později přestoupil do Tottenhamu. Tam to bylo pro něj nejdřív těžké, ale ustál to a vypracoval se až v osobnost, jakou je teď. Jako kluk byl vysmátý a vždycky s ním byla velká sranda.

Za francouzský Brest jsem dal první gól z penalty. Z dalších tref mi utkvěla hlavně ta proti Lyonu na 1:1. Rána z voleje a jedna z nejhezčích branek celé sezony, pro mě i jedna z nejdůležitějších. V bráně soupeře stál navíc Hugo Lloris, momentálně brankář Tottenhamu a francouzské reprezentace. Taky si pamatuju na gól v Bordeaux proti Plášovi (Jaroslavu Plašilovi). Doma proti Saint-Étienne se mi povedl malý zázrak, skóroval jsem hlavou. Po tom kole jsme dokonce byli první v tabulce.

Moje reprezentační anabáze nebyla moc valná. Absolvoval jsem dva zápasy na turnaji ve Spojených arabských emirátech a jeden přátelák v Dánsku. Kdybych měl ve fotbale něčeho litovat, tak toho, že jsem se v reprezentaci neprosadil víc.

Gól pro mě znamená přetavení práce celého týmu v kýžené ovoce. Ale jestli ho dám já nebo někdo jiný, v tom nedělám rozdíl. Vždycky jsem byl tím, kdo radši nahrává, než střílí. Vybavují se mi povedené nůžky za Baník proti střížkovským Bohemians. Díky nim jsem dokonce soutěžil s Petrem Švancarou o nejhezčí ligový gól, ale vyhrál Petr.“

1080p 720p 360p
MŮJ PRVNÍ GÓL: Reprezentace byla nejvíc, říká hrdý Zdeněk Pospěch

1080p 720p 360p
MŮJ PRVNÍ GÓL: Švento se trefil proti PSG, Juventusu a Villarrealu

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze