3. ledna 2018 • 15:05

Valdés končí potichu, legenda Barcelony smazala účty na internetu

Autor:
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zasloužil by si fanfáry, místo toho Victor Valdés končí fotbalovou kariéru potichu. Brankář, který byl u řady úspěchů Barcelony, se tak rozhodl poté, co zůstal od začátku sezony bez práce. Po odchodu z katalánského velkoklubu se mu už nedařilo. Neprosadil se v Manchesteru United, naposledy chytal v Middlesbrough.Hledáte Victora Valdése na sociálních sítích? Nenajdete nic. Právě tímto způsobem se 35letý brankář rozloučil s velkým fotbalovým světem. Vymazal své účty na Twitteru a Instagramu, předtím na nich chvíli zveřejnil fotografii polní cesty se vzkazem: Díky za všechno!

Udělal však jen to, co již dříve slíbil už v roce 2015. „Až zhasnou světla, budu se svými dětmi a budu je učit o životě. A bude těžké mě najít,“ prohlásil.

Valdés zůstane především v paměti fanoušků Barcelony. V roli týmové jedničky působil jedenáct let (2003 až 2014), podílel se na šesti titulech ve španělské lize či třech triumfech v Lize mistrů. Stabilní výkonnost ho katapultovala mezi nejoceňovanější brankáře na světě.

V sezoně 2011/12 nedostal gól 896 minut v řadě, v 535 startech za Barcelonu udržel 237 čistých kont, pětkrát se stal nejlepším brankářem La Ligy. Úžasná čísla.

Po konci smlouvy nejdřív měl odejít do Monaka, ale kvůli zranění kolene neprošel zdravotní prohlídkou. Zamířil tedy do Manchesteru United, tam se však neprosadil a jeho působení na Old Trafford poznamenaly spory s trenérem Louisem van Gaalem. Přes krátké hostování v Standardu Lutych odchytal ještě jednu sezonu v Middlesbrough. Po sestupu z Premier League v létě působení v klubu neprodloužil a navzdory dalším nabídkám ze Španělska se k novému angažmá už neodhodlal.

Až nyní však přišla definitivní tečka!

720p 480p 360p 240p
NEJ zákroky Premier League: Tohle chytím. Já taky. Čech a Valdés se překonávali

Díky za všechno! Tak se Victor Valdés rozloučil s fanoušky, než smazal svoje účty na sociálních sítích.
Díky za všechno! Tak se Victor Valdés rozloučil s fanoušky, než smazal svoje účty na sociálních sítích.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze