17. ledna 2018 • 14:53

Siegl vzpomíná: Moje góly po Spartě? Pelta volal, ať zastaví toho magora

Autor: pta, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Nečekaná ztráta i po Zimově minele. Bod z drtivého finiše
Slavia - Olomouc: Chytil dotlačil míč do sítě - 2:2. Nebyl ale před tím Bořil v ofsajdu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

176 ligových gólů, 11 titulů, podílel se na slavném tažení nultým ročníkem Ligy mistrů. Bývalý útočník Sparty Horst Siegl má na co vzpomínat. V pořadu Česká ulička na Digi TV popsal okolnosti konce svých dvou angažmá na Letné – hráčského i trenérského.Zlatá 90. léta

Siegl patří mezi hlavní symboly úspěšné éry Sparty v 90. letech. Jaká tehdy panovala atmosféra? „Byli jsme tam „neznámí“ hráči, ale vrylo se to do paměti, co jsme dokázali,“ připomíná úspěchy na domácí i mezinárodní scéně. „Když jsem se vrátil z vojny, byl tam hlad po úspěchu. Přišlo to i s Petrem Machem, byl to velký srdcař. Že postavil stadion načerno, je jedno. Do toho přišel trenér Dušan Uhrin . Byli jsme tak sehraní - jeden vypadl, další do sestavy hned zapadl,“ zdůraznil Siegl důležitost tehdejšího majitele a trenéra.

A jak to bylo z finančním ohodnocením? „Nevím, jestli šlo o hromady peněz, na tu dobu to ale bylo skvělý. Prémie tehdy byla nadstandardní, nejvíc za postup do Ligy mistrů. Ale je to nepředstavitelný v porovnání s dneškem a tím, co třeba bere Kaya,“ zmínil tureckého obránce v současné Spartě.

CELÝ POŘAD DIGI TV ČESKÁ ULIČKA SLEDUJTE ZDE>>>

Jak končil jako hráč

Po podzimu 2001 už neměl Siegl zdaleka tak nezpochybnitelnou pozici v týmu jako dřív, i když se ještě v předchozí sezoně podílel na zisku titulu. A tak Sieglova hráčská éra ve Spartě skončila. „Oznámil mi to na soustředění Ivan Hašek (tehdy trenér Sparty), můj kámoš a soused. Ale přišlo to zeshora, už tam byl Míra Pelta a Košťál,“ zmínil dva výrazné funkcionáře. „Že už jsem starej a nemám Spartě co dát. Ronily se mi slzy, ale byl o mě zájem z více klubů,“ připomněl.

Vybral si Příbram, kde od začátku ukazoval skvělou formu. V prvním domácím utkání nastřílel třeba hattrick do sítě Petra Čecha v zápase proti Blšanům. Potom přišel telefonát z Prahy. „Pelta pak volal Starkovi (majiteli Příbrami) a říkal mu: Zabrzděte toho magora, nebo se tady z toho zblázníme,“ směje se dnes Siegl.

Jak končil jako asistent trenéra

Do Sparty se Horst Siegl vrátil v září 2006 jako asistent Michala Bílka. Na konci sezony mohl slavit dokonce historický double – ligové i pohárové prvenství. Další sezonu ale obhajoba nevyšla a přišel i Bílkův konec. Sieglovo působení skončilo o pár měsíců později. „Půl roku jsem pokračoval s Víťou ( Lavičkou ) a v zimní přestávce dorazil kurýr ze Sparty. Nevím, kdo ho poslal… Přišel 22. prosince po návratu z dovolené a z toho jsem byl taky špatný,“ popsal, jak se uzavřela jeho další sparťanská kapitola.

Siegl v České uličce: hovoří o současné i minulé Spartě
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud