MŮJ PRVNÍ GÓL: Dvě trefy v derby, nádhera, usmívá se Zmrhal | iSport.cz
8. března 2018 • 20:28

MŮJ PRVNÍ GÓL: Dvě trefy v derby, nádhera, usmívá se Zmrhal

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za největší vzor označuje Iniestu, góly slaví podle dalšího oblíbence Reuse. Ale v oblibě Jaromír Zmrhal určitě není u sparťanských rivalů, vždyť je slávistický záložník už dvakrát sestřelil v derby. „Gól na Letné mě těšil víc,“ vysvětluje 24letý reprezentant. „Pro mě byl největší úspěch, že jsem se dostal do A-týmu Slavie. Minulý rok se mi ale povedlo vyhrát se Slavií titul, čehož si vážím nejvíc.“„Celá rodina je fotbalová. Hodně jsem tomu obětoval a musím říct, že mí rodiče tomu obětovali ještě víc. Za to jim moc děkuju.

Začínal jsem ve Slavoji Žatec, byly my asi 4 roky. Táta chtěl vyzkoušet, jak to bude vypadat a zda u toho zůstanu. A zůstal jsem. V Žatci jsem si to užil, byl jsem tam asi pět let. Měl jsem spoustu kamarádů, fotbal nás bavil. Bavilo to i rodiče, navíc se všichni znali i s trenéry. Když se hrál zápas, tak se všichni sešli, na Slavoji byla u hřiště i hospůdka. Byly to příjemné víkendy.

V Žatci jsem prošel přípravkou, pak se spojil s Blšany, takže několik lepších kluků včetně mě se dostalo tam. Za rok jsme jeli na halový turnaj do Chebu, kde hrály Sparta i Slavia. Za tátou přišli trenéři ze Slavie, zda bych si s nimi zatrénoval. Zkusil jsem to a po týdnu se rozhodli, že by mě chtěli. Když jsem tam přišel, začínalo se hrát na velké hřiště. Přešel jsem tedy z Blšan do Slavie a rovnou i z malého hřiště na velké.

Ve Slavii jsem prošel přes všechny žáky, dorosty až do tehdejšího B-týmu. V něm jsem hrál půl roku a za trenéra Rady jsem nastoupil na první přípravu s A-týmem. Ligu jsem si zahrál v prvním zápase sezony 2012/13. Nastoupil jsem asi v 70. minutě. Prohrávali jsme s Jihlavou 1:3, takže nic moc, ale podařilo se nám z toho udělat remízu 3:3, takže jsem za to rád.

První gól jsem dal, tuším, v pátém kole. V Edenu jsme vyhráli nad Brnem 5:0, zvyšoval jsem na 3:0. Vosa (Jan Vošahlík) přešel po pravé straně přes jednoho hráče a dával to pod sebe na vápno. Tam jsem byl já a trefil to šajtlí. Moc dobře mi to nesedlo, ale byl jsem v nominaci na Gól týdne. Že jsem to trefil špatně, už nikdo neví.

Dva góly jsem dal v derby. V Edenu jsme za trenéra Uhrina mladšího vyhráli 1:0. Dostal se ke mně odražený balon, ten jsem si přiťukl, dobře mi to skočilo, tak jsem si řekl, že to zkusím. A rána mi dobře sedla. Šla sice doprostřed, ale těsně před gólmanem skočila. Skoro ji chytil, ale došouralo se to brány. Na Letné mě to pak těšilo i víc. Muri (Muris Mešanovič) dával na 1:0 a můj gól padl kolem 80. minuty. V ten moment jsme byli zalezlí na půlce. Sparta ztratila míč, spoluhráči mi to posunuli do prostoru a já běžel až do brány.

Když se podíváte na moje oslavy, tak zjistíte, že jsem nevěděl, co dělám, obzvláště tedy v tom derby na Spartě. Bomba. Nedávno jsem slavil gól podle Marca Reuse, protože je můj oblíbený hráč, občas koukám i na jeho videa.

Mám rád Borussii Dortmund a Barcelonu, oba týmy sleduji. Mým vzorem byl například Tomáš Rosický. Hrál jsem ve středu zálohy, proto jsem sledoval i střední záložníky. Ale největším vzorem je asi Andrés Iniesta z Barcelony, pro mě jeden z nejlepších fotbalistů světa.

Na mém prvním reprezentačním srazu jsem byl vyjukaný, nikdy jsem netušil, že by se mi to mohlo podařit. Jsem šťastný za to, že jsem si mohl v kvalifikaci proti Ázerbájdžánu zahrát, byť výsledek nedopadl úplně dobře (0:0). Dosud jediný reprezentační gól jsem dal v Edenu, kde jsem doma. Bylo to na 2:0 v kvalifikačním utkání proti Norsku. Dočky (Bořek Dočkal) mě našel levou nohou, utekl jsem obránci. Stíhal mě stoper, ale hodil jsem si míč na levou nohu jedním dotekem a druhým jsem střílel. Prošlo to skrz gólmana na protější tyč. Ještě že jsme ho dali, ke konci jsme inkasovali na 2:1.

Pro mě byl největší úspěch, že jsem se dostal do A-týmu Slavie. Minulý rok se mi ale povedlo vyhrát se Slavií titul, čehož si vážím nejvíc. Doby, když jsem ve Slavii začínal, nebyly dobré. Hráli jsme o záchranu. Jednou jsme hráli v Ostravě poslední kolo a ani jsme si to nevyhráli sami, záchranu nám vyhrála Bohemka. To byl nejhorší pocit. V A-týmu jsem šestým rokem a o to víc mě těší, že jsme se dostali ze dna.

Už několikrát se objevily různé nabídky na přestup, převážně z Ruska. Zahraničí mě samozřejmě láká. Chtěl bych si zahrát se zahraničními týmy v evropských ligách, ať už by to byla německá, italská nebo například belgická liga. Rád bych si to zkusil.“

MŮJ PRVNÍ GÓL: Dvě trefy v derby, nádhera, usmívá se Zmrhal

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud