16. března 2018 • 12:02

Malík staví sportovní radu FAČR. Získal Uhrina, jedná i s Rosickým

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Nečekaná ztráta i po Zimově minele. Bod z drtivého finiše
Slavia - Olomouc: Chytil dotlačil míč do sítě - 2:2. Nebyl ale před tím Bořil v ofsajdu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve vznikající sportovní radě Fotbalové asociace ČR, která bude sloužit jako poradní orgán nejen pro národní týmy, zasedne trenér vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin starší. Předseda FAČR Martin Malík navíc vyjednává i s bývalým reprezentačním kapitánem Tomášem Rosickým o obsazení druhého externího místa v radě."Mám velkou radost, že mi v úterý potvrdil svou účast Dušan Uhrin starší za Unii trenérů, čehož si velmi vážím. On je přesně ta osoba, kterou sportovní rada potřebuje," řekl Malík na dnešním setkání s novináři.

Vedle Uhrina, který dosáhl s národním týmem největšího úspěchu od rozdělení Československa, když postoupil do finále evropského šampionátu v roce 1996, a pětkrát byl zvolen trenérem roku, usednou v radě také zástupci FAČR. Konkrétně trenér nebo manažer národního týmu, nyní tedy Karel Jarolím nebo Jaromír Šeterle, ředitel sportovně technického oddělení Michal Prokoš a trenér jednadvacítky, kterým je Vítězslav Lavička .

Zbývá obsadit poslední místo externího poradce a na to si Malík vyhlédl jednu z největších fotbalových osobností české historie Rosického . Bývalý hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu v zimě ukončil kariéru.

"Oslovil jsem Tomáše Rosického a na jeho rozhodnutí čekám. Do této role by mi pasoval," prohlásil Malík. Ten předtím zkoušel oslovit i viceprezidenta Juventusu Turín Pavla Nedvěda , ale vzhledem k jeho časovým možnostem a velké vzdálenosti tato varianta padla.

Sportovní rada bude poradním orgánem, který bude řešit nejen otázky kolem reprezentačního A-týmu, ale sloužit by měl také mládežnickým národním výběrům a konzultovat plánované systémové změny v českém fotbale.

"Měla by být platformou pro diskuzi s asociací nespojených odborníků, s lidmi, kteří na asociaci řeší fotbalový rozvoj, a měla by vytvářet zrcadlo pro kroky, které děláme, abychom si byli jisti, že je děláme dobře a ku prospěchu českého fotbalu," řekl Malík. "Chtěl jsem, aby tam byli přímo lidé, kteří mají tu problematiku na starosti, aby to nebylo o nich bez nich," dodal.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud