Malík staví sportovní radu FAČR. Získal Uhrina, jedná i s Rosickým | iSport.cz
16. března 2018 • 12:02

Malík staví sportovní radu FAČR. Získal Uhrina, jedná i s Rosickým

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Nově zvolený předseda FAČR Martin Malík během rozhovoru pro deník Sport
TOP VIDEA
Sparťané regenerovali po zápase. Kotal chválil hřiště, Rosický pozoroval
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve vznikající sportovní radě Fotbalové asociace ČR, která bude sloužit jako poradní orgán nejen pro národní týmy, zasedne trenér vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin starší. Předseda FAČR Martin Malík navíc vyjednává i s bývalým reprezentačním kapitánem Tomášem Rosickým o obsazení druhého externího místa v radě."Mám velkou radost, že mi v úterý potvrdil svou účast Dušan Uhrin starší za Unii trenérů, čehož si velmi vážím. On je přesně ta osoba, kterou sportovní rada potřebuje," řekl Malík na dnešním setkání s novináři.

Vedle Uhrina, který dosáhl s národním týmem největšího úspěchu od rozdělení Československa, když postoupil do finále evropského šampionátu v roce 1996, a pětkrát byl zvolen trenérem roku, usednou v radě také zástupci FAČR. Konkrétně trenér nebo manažer národního týmu, nyní tedy Karel Jarolím nebo Jaromír Šeterle, ředitel sportovně technického oddělení Michal Prokoš a trenér jednadvacítky, kterým je Vítězslav Lavička .

Zbývá obsadit poslední místo externího poradce a na to si Malík vyhlédl jednu z největších fotbalových osobností české historie Rosického . Bývalý hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu v zimě ukončil kariéru.

"Oslovil jsem Tomáše Rosického a na jeho rozhodnutí čekám. Do této role by mi pasoval," prohlásil Malík. Ten předtím zkoušel oslovit i viceprezidenta Juventusu Turín Pavla Nedvěda , ale vzhledem k jeho časovým možnostem a velké vzdálenosti tato varianta padla.

Sportovní rada bude poradním orgánem, který bude řešit nejen otázky kolem reprezentačního A-týmu, ale sloužit by měl také mládežnickým národním výběrům a konzultovat plánované systémové změny v českém fotbale.

"Měla by být platformou pro diskuzi s asociací nespojených odborníků, s lidmi, kteří na asociaci řeší fotbalový rozvoj, a měla by vytvářet zrcadlo pro kroky, které děláme, abychom si byli jisti, že je děláme dobře a ku prospěchu českého fotbalu," řekl Malík. "Chtěl jsem, aby tam byli přímo lidé, kteří mají tu problematiku na starosti, aby to nebylo o nich bez nich," dodal.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud