Nedvěd opět na hřišti! Ve Skalné trénoval se synem, půjde do mistráku | iSport.cz
Jonáš Bartoš
31. května 2018 • 20:28

Nedvěd opět na hřišti! Ve Skalné trénoval se synem, půjde do mistráku

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Skalné, malebném městečku poblíž Chebu, se chystá velká sláva. Už v sobotu v domácích barvách vyběhne do mistrovského utkání I. B třidy mužů jedna z největších českých fotbalových legend. Pavel Nedvěd přiletěl po sezoně z Turína, aby si splnil sen a zahrál si se synem Pavlem a nejlepším kamarádem z dětství Tomášem Pěčkem. Už ve čtvrtek si za svůj mateřský klub zatrénoval a iSport.cz byl u toho.Skalná nemá slavnějšího rodáka. Pavel Nedvěd zvládl skvělou fotbalovou kariéru, úspěšně pokračuje i ve funkcionářské roli – momentálně je druhým nejvyšším představitelem italského šampiona Juventusu.

Na své rodné městečko nezapomíná. Už před lety si se svým kamarádem z dětství Tomášem Pěčkem slíbili, že si spolu ještě jednou zahrají v mistrovském utkání. A přiberou vlastní syny. K velké akci dojde v sobotu, kdy hraje Skalná, účastník I. B třídy mužů, doma proti Královskému Poříčí B.

Nedvěd po letech opět nazuje kopačky a zahraje si soutěžní utkání. „Hrál jsem tady naposledy za žáky, bylo to před tím, než jsem šel do Rudé Hvězdy Cheb. Tuším, že mi mohlo být tak deset, jedenáct let. Je to už nějaký rok zpátky. Že se sem vracím, to je spíš pro Skalnou a pro kluky tady. Vídám se s nimi strašně málo, byl to takový nápad, abychom se tady sešli a zahráli si za klub, kde jsem začínal. Jako myšlenka je to fajn,“ vykládal Nedvěd ve čtvrtek, kdy si ve svém mateřském klubu zatrénoval.

Na trávník vyběhl i se svým synem, jmenovcem Pavlem. Nedvěd mladší je též registrovaný ve Skalné a v sobotu si poprvé zahraje mistrovské utkání se svým otcem. „Odehrál tady, myslím, čtyři nebo pět zápasů a nějaký gól dal. Jsem zvědavý, jak nám to půjde,“ usmívala se legenda českého fotbalu při hodnocení svého potomka.

S Nedvědem si ve Skalné zatrénoval i syn Pavel
S Nedvědem si ve Skalné zatrénoval i syn Pavel

Oba Nedvědové ve čtvrtek poctivě odtrénovali celý trénink. „Chtěl jsem tady být dneska (ve čtvrtek), což mi shodou okolností vyšlo. Chtěl jsem s klukama absolvovat aspoň jeden trénink, abych věděl, co a jak,“ přiznal Nedvěd, že si rád střihl přípravu před sobotním duelem.

Držitel Zlatého míče z roku 2003 sice na velkém hřišti dlouho nehrál, ale pořád se udržuje v kondici. Na trávníku zvládal všechna cvičení s přehledem, levou i pravou nohou vysílal přesné pasy.

„My jsme o tom mluvili dlouho, že si spolu chceme aspoň jednou zahrát. Odehráli jsme spolu pár přáteláčků, ale mistrák je něco jiného. K tomu bereme kamaráda a spolužáka Jirku Schveinera, který s Pavlem hrál v Plzni v dorostu a pak se mnou ve Varech. Od žáků se poprvé společně sejdeme v jednom týmu,“ vykládal Tomáš Pěček, Nedvědův nejlepší kamarád z dětství.

V sobotu bude hřiště obsypané diváky, čeká se rekordní návštěva. Skalná i okolí jsou zvědaví na umění muže, který proslavil celý český fotbal a je světově uznávanou osobností. „Přijde spousty lidí. Kluci už v předprodeji prodali hodně lístků. Na to se těším, myslím, že takovou kulisu si Skalná zaslouží,“ přiznal Nedvěd.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud