1. června 2018 • 13:13

Fotbalová asociace si schválila změnu stanov. Normalizace nedorazí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Valná hromada fotbalové asociace schválila změnu stanov. To znamená, že napříště bude zajištěno, že dojde ke zvolení předsedy FAČR. FIFA a UEFA tím dokázala prosadit svou vůli. V opačném případě hrozila, že do Česka dorazí normalizační komise, která převezme vedení asociace.To by znamenalo, že se pokusí nadiktovat vlastní verzi stanov, a pokud by neprošla, přistoupí k ekonomickým krokům, případně k pozastavení účasti klubů v evropských pohárech a reprezentace na mezinárodní scéně.

"Valná hromada dopadla v zájmu fotbalu. Návrh se nerodil úplně jednoduchým způsobem. Různé názory se ozývaly do poslední chvíle, takže jsem neměl pocit, že je to jednoznačné," řekl na tiskové konferenci Malík.

"Zejména v uplynulých dnech jsem se snažil udělat maximum, abych s lidmi na moravské straně mluvil. Úplně klidný jsem nebyl, protože to bylo hodně rozbouřené. Přiznám se, že jsem se na dnešek ani moc nevyspal. Celkem dost jsem si oddychl," řekl předseda FAČR.

O změně stanov se navzdory návrhu z moravské komory hlasovalo veřejně. V Čechách se pro vyslovilo 127 ze 128 delegátů, na Moravě 43 ze 74 přítomných.

Následně na základě nových stanov dovolila česká komora Michala Blaschkeho novým členem výkonného výboru za kraje a okresy.

"Já měl obavu. Jestliže 30 klubů divize chce ovládat fotbalový orgán, který má 300 tisíc lidí, a ignorují dohodu, kterou podepíší vrcholní představitelé Moravy, tak je to něco nemocného. Pracovali jsme ještě tady na chodbách," dodal místopředseda za Čechy Roman Berbr.

Volilo se veřejně, neboť neprošel návrh předsedy klubu Dolního Benešova Petra Machovského, aby se hlasovalo tajně. "Myslím, že by to dopadlo špatně, schovali by se za tajné hlasování," mínil Berbr.

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze