Tiché neshody ve FAČR. Prokeš skončil, odejde i sekretář Řepka? | iSport.cz
Ondřej Škvor
7. října 2018 • 18:04

Tiché neshody ve FAČR. Prokeš skončil, odejde i sekretář Řepka?

TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na větrném Strahově fouká víc než jindy. Po vypjatém jednání odchází ředitel sportovně-technického oddělení fotbalové asociace Michal Prokeš a svou rezignaci prý silně zvažuje také generální sekretář Rudolf Řepka.Michal Prokeš, pod jehož vedením působily mládežnické reprezentace a projekt regionálních akademií, nadobro u FAČR končí. S jeho odchodem, který se neobešel bez silných emocí, může souviset i zvažovaná demise generálního sekretáře Řepky.

Proč skončil Prokeš? Oficiální vysvětlení zní tak, že se nedomluvil na nové smlouvě. Tak to interpretuje i předseda asociace Martin Malík. „Jednali jsme o dalších podmínkách jeho působení a nedokázali jsme se dohodnout,“ říká.

Víc nic.

V zákulisí se ovšem více než silně vypráví příběh o tom, že pravým důvodem je nepodložené čerpání významných finančních prostředků z Prokešovy služební karty. Ten jakékoli nekalé jednání odmítá.

Tato kauza se na Strahově každopádně interně řešila, snad i vyřešila, přesto na obou stranách zůstaly nezasypatelné příkopy, které vyústily v Prokešův odchod. Ten dle dohody všech zúčastněných proběhl až dosud tiše a bez skandalizování. V pátek se nyní už bývalý „šéf mládeže“ dohodl na ukončení smlouvy.

Na něj ovšem byla velmi úzce napojena skupina odborníků v čele s Karlem Poborským, kterou dále tvořili Antonín Barák, Radek Bejbl, Petr Kouba a Jan Suchopárek. Ti se poté, ještě v pátek dopoledne, sešli s Malíkem.

Výsledek? Byť s Prokešovým koncem zásadně nesouhlasí a jeho odvolání považují za důsledek mocenského boje ze strany vlivného místopředsedy Romana Berbra, který se měl cítit ohrožen vzrůstající podporou Michala Prokeše na nižších úrovních fotbalu, tedy v Berbrově mocenské základně, rozhodli se v započaté práci pokračovat.

V pondělí má proběhnout schůzka, z níž patrně vzejde kandidát na volné místo po Prokešovi. Favoritem vedení FAČR je Antonín Barák, ale je možné, že sama skupinka navrhne jiného adepta, ať už ze svého středu, či zvnějšku.

Případ může mít ovšem další vyústění. A tím je demise generálního sekretáře Rudolfa Řepky. Tomu se totiž Prokešův odchod silně nelíbí. Osobně a důrazně to s předstihem sdělil předsedovi Malíkovi, nic ovšem nezmohl. Na pondělní osmou hodinu ranní si domluvil schůzku s Malíkem a Berbrem a je možné, nikoli však jisté, že oznámí svou rezignaci. Za jeho případným sbohem by ovšem stála také celková sílící nespokojenost se situací na asociaci.

V úterý se koná výkonný výbor. Může se stát, že jmenuje nového ředitele sportovně-technického oddělení a přijme rezignaci generálního sekretáře.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud