Šílené vyloučení v I. A třídě! Konec už po půli, hráč odmítl opustit hřiště | iSport.cz
5. září 2019 • 14:00

Šílené vyloučení v I. A třídě! Konec už po půli, hráč odmítl opustit hřiště

Autor: ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl to být běžný sobotní zápas I. A třídy, místo toho ale fotbalisté SK Střešovice 1911, kteří doma hostili tým 1999 Praha, svůj vzájemný sobotní duel nedohráli. Proč? Vyloučený Michal Suchánek z hostujícího mužstva ve 47. minutě odmítl opustit po obdržení červené karty hřiště. Rozhodčí Jakub Plzák nakonec utkání předčasně ukončil a zkontumoval ho ve prospěch Střešovic, 1999 Praha chystají protest za "porušení pravidel fotbalu".Emoce v nižších soutěžích nejsou neobvyklým jevem. Nedávno uletěl i trenér B-týmu Mladé Boleslavi Milan Pechanec, který ve třetí nejvyšší soutěži zasypal rozhodčího Ladislava Benedikta v utkání proti Ústí nad Orlicí nadávkami. Údajně na něj i plivl.

Zřídka se však stává, že by se kvůli dohadům o verdiktu nakonec zápas nedohrál. Ve druhé minutě nastavení první půle utkání I. A třídy mezi Střešovicemi a 1999 Praha, po níž vedli domácí brankou Jířího Němce 1:0, se po na první pohled běžném zákroku u půlící čáry zastavila hra. 

V tu chvíli začal být slyšet hostující Michal Suchánek, který začal diskutovat s rozhodčím Jakubem Plzákem o jednom z předchozích soubojů, z něhož si odnesl zranění nosu. Vyšetření v nemocnici prokázalo, že se jedná o zlomeninu. Sudí do zápisu o utkání uvedl následující popis situace: „Červená karta během zápasu. Použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest, kritika R (rozhodčího) v přerušené hře s urážlivými výrazy, cituji 'Počkej, tohle pískneš a tamto ne. Mám zlomenej nos, ty vole, to si snad děláš srandu, ty vole'."

Z původně dvouminutového nastavení se během vzájemné debaty hráčů 1999 s rozhodčím stalo desetiminutové, hlavní arbitr nakonec zápas předčasně ukončil po prvním poločase a to v době, když už Suchánek mířil mimo hřiště. Předtím nechtěl vyloučený hráč trávník opustit kvůli nesouhlasu s trestem.

Hostující tým se sudího marně snažil přesvědčit, aby verdikt změnil a Suchánka na hřišti nechal.

Vedení 1999 se podle své oficiální stránky rozhodlo podat protest za "porušení pravidel fotbalu a pochybení rozhodčích". Jednání disciplinární komise je naplánováno na dnešních 16 hodin. Utkání bylo prozatím kontumováno na 3:0 pro Střešovice.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud