Skandál v divizi! Zbuzany zavolaly na rozhodčí policii, hlavní nadýchal | iSport.cz
18. května 2018 • 10:46

Skandál v divizi! Zbuzany zavolaly na rozhodčí policii, hlavní nadýchal

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Důležitý souboj o postup do třetí ligy nabídla minulý víkend divize C. Vedoucí Živanice v něm přivítaly Zbuzany, tedy celek, za který válí řada exligových fotbalistů jako Mario Lička, Radek Dosoudil, Marek Kincl či do podzimní aféry také Radek Šírl. Domácí vyhráli 3:2 a upevnili si vedoucí pozici. Jenže utkání bude mít možná ještě dohru, jelikož Zbuzanští po utkání s domněnkou podnapilých sudích zavolali policii, která potvrdila přítomnost alkoholu v krvi u hlavního rozhodčího Lukáše Tryzny.Před zápasem byl rozdíl mezi oběma týmy pětibodový. Pokud by Zbuzany vyhrály, stáhly by manko na pouhé dva body a pořádně by zamotaly situaci na čele divize. „Jenže domácí udělali prostě vše pro to, aby nás porazili, tzv. nic nepodcenili! To je skandál!!!“ stojí k utkání na webových stránkách Zbuzan.

V článku Zbuzanští zmiňují několik podle nich špatně posouzených situací jak hlavním rozhodčím, tak oběma asistenty. Po utkání tak hosté odmítli podepsat zápis a na sudí a delegáta zavolali policii, která provedla dechovou zkoušku.

„Doslova to byla fraška. Ihned po skončení zápasu mi hráči řekli, že z hlavního rozhodčího cítili alkohol. Policie přijela po 45 minutách a nadýchal!!! A pan delegát, který sotva stál na nohou, odmítl dýchnout! Asi věděl proč?“ pokračuje prohlášení.

Hlavní sudí Lukáš Tryzna se snažil obhájit hned v zápise o utkání. „S tvrzením, že jsem utkání řídil pod vlivem alkoholu, nesouhlasím. Jelikož jsem byl po utkání vystaven velkému stresu ze strany hostů, dal jsem si pro uklidnění po utkání a vyplnění ZOU (zápisu o utkání) panáka. Podrobil jsem se dechové zkoušce PČR, která korespondovala s tím, že jsem alkohol požil až po utkání,“ objasňuje rozhodčí.

Zápis o utkání Živanice - Zbuzany se objevil na Twitteru

Podobné případy jsou v divizních či nižších soutěžích vidět téměř každý víkend, jen se valná většina z nich nedostane na širokou veřejnost.

Obdobnou situaci zažila nedávno i nejvyšší česká soutěž, v květnu 2016 se při utkání Příbram – Slavia „blýskl“ čtvrtý rozhodčí Marek Pilný, jemuž byl rovněž prokázán alkohol v krvi. Z videa s jeho klátivými pohyby při utkání se stal celosvětový hit.

Šílené VIDEO: Opilého sudího v Příbrami museli držet, aby nezlobil
480p 360p 240p

Další VIDEO opilého sudího: Bodyguard ho vedl do kabiny, slávisté padali smíchy
720p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze